Lista ocen Mercedes 190 (228) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 377 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karol
W201 2.0 D 72KM 53kW
auto ma 22 lata wieć o całkowitej bezawaryjności można zapomnieć,mam go narazie pótora roku i działo się troche jakiegoś poranka wracając z pracy wysiadła stacyjka lata robią swoje nie dało się jechać,pużniej wysiadł alternator szczotki niały wyszorowany rowek grubo ponad milimetr wieć przebieg roczej wiele wiekszy niż na budziku,i pużniej zimom uszczelka pod głowicą wysiadła wiadoma sprawa rozpędzanie na trujce do 120 km/h ma prawo swoje...
~papus
W201 1.8 i 109KM 80kW
Poważnych usterek nie stweirdziłem i z tego co wiem to w tych autach ciężko stwierdzić. Można się doczepić do gazu bo najpierw mi gasł przy zwalnianiu przed zakrętem na wolnych obrotach i wypadała jakaś rurka przy czym po prostu gasł. Po zamontowaniu stabilizatora obrotów (silnik kroppa - czy jakoś tak) śmiga jak trza i odpukać nic złego się nie dzieje. Mam jeszcze problem z odpalaniem ale niebawem ide do mechanika a ztego co sie dowiedziałem...
~Stary
W201 1.8 i 109KM 80kW
Brak większych usterek, zawsze o własnych siłach dojedzie do warsztatu jeśli jest taka potrzeba. Wymieniłem gumy i łączniki w zawieszeniu, amorki (dla lepszego komfortu choć stare też jeszcze dawały rade), rozrząd na łańcuchu, pasek, silnik i skrzynia biegów wymagały małej regulacji, teraz chodzi jak pszczółka (należy co jakiś czas wymieniać olej w automacie skrzyni biegów, dobrze mu to robi:)). Wszystko jest na wierzchu, łatwy dostęp do...
~jonek
W201 2.0 102KM 75kW
drodzy czytelnicy jestem posiadaczem topowego mb 190.ale z przykrością oznajmiam że jego żywot dobiegł końca.Gwożdziem do trumny okazała sie instalacja lpg która rozwaliła całe sterowanie silnika chodzi o obroty gaśnięcie itp.teraz już nawet na pb nie chce chodzić.robią się zwarcia w instalacji elektrcz.nikt się tego nie chce podjąć robić po przyczyn jest 100-tki. a naprawa nie opłacalana .tzn zawieszenie skrzynia bieg.i w/w.
~lisuu
W201 2.0 D 72KM 53kW
Wszystko zależy od stanu auta w jakim je kupimy...z dobrych rąk auto nie ma żadnych poważniejszych awarii...dokuczają jedynie polskie drogi...i dlatego najczęściej naprawiamy zawieszenie chociaż i tak uważam je za trwałe...sworznie, końcówki drążków itp. ich dobre zamienniki wytrzymują spokojnie 100tys km. po polskich drogach. Najczęściej naprawiam także elementy metalowo gumowe zawieszenia i przeniesienia napędu.
~Pancho
W201 1.8 i 109KM 80kW
Poważnych usterek, które spowodowałby unieruchomienie pojazdu nie miałem. No chyba że rozładowany akumulator. :D Ze względu na wiek auta dla świętego spokoju i z powodu nudy wymieniłem takie rzeczy jak. Podpora wału, dwa łączniki wału (przód/tył), tłumik drgań wału wszystko od Producenta SGF (producent dla MB) koszt 600zł, pompa paliwa i filtr paliwa Bosch (producent dla MB) 450zł. Ceny podane z faktur.
~miroslaw998
W201 2.0 102KM 75kW
Zarówno w drobiazgach jak i poważnych usterkach nie zaznaczyłem pozycji \"doskonałe\".Dobrze wcale nie znaczy doskonale i zawsze może być lepiej.Stosując zasadę o której napisałem wyżej czyli dbałość na codzień i wymiana na czas tego co trzeba skutkuje jazdą bez awarii.Pamiętając o tym wprowadzam w czyn taką zasadę.Jak jest prąd i paliwo to auto musi jeździć!
~dj_pirate@wp.pl (Marcin W. - Koszalin)
W201 2.6 i 160KM 118kW
Biorąc pod uwagę wiek samochodu, to nie chce on się psuć wcale. I nie będę się z nim spierał w tej kwestii. Po za wymianą płynów eksploatacyjnych, elementów ciernych hamulców i opon nie wymieniam nic. Miałem jedynie raz awarię termostatu i akumulatora. Moim zdaniem lepiej niż dobrze. Albo jest to super egzemplarz, albo jest taka norma tej kochanej marki.
~nicu
W201 2.0 E 118KM 87kW
Tutaj poważna usterka to nieszczelność dolotu która jest praktycznie nie możliwa do wykrycia jeżeli nie jest to standardem. Czyli obudowa przepływomierza i rurki odmy. Po tym już są schody za h*j nie wykryjesz gdzie ciągnie te powietrze i autem nie da się jeździć - szarpanie, drgania, duze spalanie, przygasanie przy hamowaniu itd.
Dziennik kosztów dla Mercedes 190
6,8
10,6
~Morlok1911
W201 2.0 D 72KM 53kW
Co można powiedzieć o samochodzie który ma 23 lata i przejechał 500000km? Dwa razy wymiana uszczelki pod głowica to normalne przy tak długiej eksploatacji. Mam prawo przypuszczać iż gdyby za pierwszym razem uszczelka została prawidłowo wymieniona nie należało by jej wymieniać drugi raz lecz trudno stało się.