Lista ocen Mercedes 190 (240) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 365 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pancho
W201 1.8 i 109KM 80kW
Przy zwyczajnych prędkościach 90-120kmh wyciszenie jest standardowe, można prowadzić rozmowę z pasażerami bez podnoszenia głosu z puszczonym radiem w tle. Przy prędkościach 140-170 również nie ma tragedii, jednak delikatne pogłośnienie radia sprzyja w przytłumieniu hałasu, wciąż można prowadzić rozmowę bez żadnego problemu. Najwięcej hałasu generują opony, przy dobrym doborze można bardzo dużo zdziałać. Silnik nie daję o sobie znać w zakresach...
~dj_pirate@wp.pl (Marcin W. - Koszalin)
W201 2.6 i 160KM 118kW
Choć samochód mknie 200 km/h po autostradzie, we wnętrzu jest cicho i spokojnie. Mało aerodynamiczne nadwozie jest jednakże na tyle wyprofilowane ,iż strugi powietrza zgrabnie go mijają nie tworząc nadmiernego poziomu hałasu we przedziale pasażerskim. Podłoga, boczki, drzwi i deska rozdzielcza nafaszerowane są wygłuszeniami i materiałami izolacyjnymi. Wszystko solidnie wykonane wyklucza piszczenie i stukanie elementów wyposażenia. Jedynie...
~zmuda@zurawiewiezowe.pl
W201 2.0 E 118KM 87kW
Jeżdżę w pracy focusem 1.6 z 2006 i powiem tyle masakra(silnik wyje, wiatr szumi, słychać prace zawieszenia porażka totalna) w porównaniu z moją gwiazdeczką. Gdy chciałem w serwisie coś z tym zrobić na przeglądzie i zapytałem obsługę to powiedzieli że nie ma sensu bo porównując z Mercedesem to i tak poprawy nie odczuje. Na trasie pomykam 180 i więcej i mogę normalnie rozmawiać. A z focusa wysiadam głuchawy po szybszej jeździe trasą.
~Aleks
W201 2.0 102KM 75kW
Jak na 32 letnie auto jest super. Co prawda nie ma sensu porównywać do nowszych aut ale patrząc nawet na auta średniej klasy z lat 2010-13 to jest na podobnym poziomie. Porównując do aut nisko budżetowych typu VW UP jest dużo lepiej. W trakcie deszczu nie słychać deszczy odbijanego o nadkola jak w przypadku aut miejskich.
~Niemiec
W201 2.5 D 94KM 69kW
Jak na lata 80-te to nie było lepszych aut z tego okresu, silnik cichutki, stojąc za autem praktycznie go nie słychać, kwestia wyciszenia pod maską, wersje 2.5 miały seryjnie osłone także pod sinikiem, wewnątrz silnik słyszalny tylko po uruchomieniu, później bajka, to co mercedes zrobił w tej kwestii, zasługuje na uznanie
~Pity
W201 2.0 D 72KM 53kW
Wyciszenie jak na diesla jest znakomite. Nawet dużo nowsze samochody nie mają tak dobrego i to w dodatku przy braku mat bitumicznych w drzwiach i w bagażniku - jak się jej dokupi i zamontuje jest jak we własnym pokoju. Czasem zdarzy się że przy dużej prędkości zaświszcze na uszczelce, ale w jakim aucie tego nie ma?
~190D_72KM_85r
W201 2.0 D 72KM 53kW
Mocne 4. Z zewnątrz robi kle kle kle, w środku ładnie mruczy jak dieselek. Z nowym tłumikiem - 30% ciszej. W trakcie jazdy, przy 100km/h dość szumi, ale można zagłuszyć radiem. Przy 130-140 wyje jak kobita w ekstazie, nie warto 4 biegowego tak dusić. Przy 100-110 uważam że jest dobrze wyciszony.
~miroslaw998
W201 2.0 102KM 75kW
W tym aucie wyciszenie ma także ścisłe powiązanie z elementami odpowiedzialnymi za mocowanie silnika.Jeżeli poduszki są ok i siedzi się w aucie mając wcale nie tak głośno włączone radio to wolę od czasu do czasu popatrzeć na obrotomierz.Można samemu sprawić sobie problem z rozrusznikiem.
~seledynowy wieśniak
W201 1.8 i 109KM 80kW
Jak na ten wiek i ówczesne standardy super, wymieniłem wygłuszenie pod maską i od tej pory jest bardzo dobrze. Przy wyższych obrotach słychać przyjemny niezagłośny szum silnika. Słychać nieco szum wiatru wokół bryły auta, ale to przecież prawie kwadratowe pudełko więc nie ma co się dziwić.
Dziennik kosztów dla Mercedes 190
6,8
10,6
~yngwie
W201 2.5 D 91KM 67kW
no tutaj diesla słychać w środku, ale nie odbiega od nowoczesnych samochodów - jechałem kilkoma dieslami z salonu i...: po 1: podobnie głośno po 2: w Mercedes wieeele przyjemniejszy dźwięk po 3: nie mam kilku osłon, które by go dodatkowo wyciszyły...a wtedy pewnie wzniósłby się ponad nowe samochody :)