Ocena kierowcy - Mercedes Citan I Furgon Długi

Piotr 44 lata , 10 lat temu
Silnik 1.5 109 CDI 95KM 70kW
Rok produkcji 2012
Mercedes Citan I Furgon Długi 1.5 109 CDI 95KM 70kW 2012-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Ładnie ciągnie z samego dołu i nie wali po kieszeni.
Prawie ideał. Ma co prawda kilka wad. Zgadzam się np.z gdzieś wyczytaną opinią, że tablica rozdzielcza ledwo się żarzy, ale po tym jak minęła pierwsza euforia nie żałuję.
Bardzo dobry silnik Renault. Bardzo oszczędny i w miarę cichy. Silnik polecany przez sprzedawców( tu akurat mówią prawdę), także jak kupować to tylko wersję 109.
Na początku narzekałem, że skrzynia 5 bo od dawna jeździłem 6 lub automatami. Uważam jednak, że to dobry wybór. Mam nową Kia ceed CRD ze skrzynią 6 z takiej samej pojemności jak Citan czyli 1,6. Trzeba nią po prostu cały czas wiosłować mimo 128 KM. Zatem skrzynia 5 jest ok.
Auto fajnie trzyma się drogi nawet ciasno wjeżdżając w zakręty(co akurat lubię). Niestety nowe Micheliny dostały już trochę wciry.
Ładnych kilka lat temu miałem Peugeot Partnera i teraz przypomniało mi się jak dobrze się tego typu autem jeździ.
Czas trochę pobiadolić. Skokowa regulacja fotela kierowcy(nędza). Regulacja kierownicy tylko w jednej płaszczyźnie(cienko). Niektóre schowki to nie wiadomo do czego. Zapomnieli o tym,że każdy ma telefon i chciałby go gdzieś położyć. Niby wszystko tam gdzie trzeba, ale jakoś niepraktycznie.
Mam blaszaka 2-miejscowego, także klima i ogrzewanie to kwestia sekund.
Kierowca ma dużo miejsca, natomiast (duży) pasażer wchodzi na styk. Wszystko widać po profilu grodzi.
Nie mam porównania bo to mój pierwszy dostawczak ale nie ma tragedii.
Najlepsze jest to, że auto pali podobnie niezależnie w jakim terenie się poruszasz. W moim przypadku to ciągle 5,4 chodź miałem i wynik 5,3. Przekroczenie 6 l to szuka.
W moim wypadku bardzo dobrze. Kupiłem sporo taniej w czerwcu 2013 nowe auto z 2012 roku.
Na razie nie miałem kłopotów. Przy dużych prędkościach(120-140) drżą lusterka boczne.
Po prostu brak. Zresztą bym się lekko podłamał. Mimo wszystko to ciągle jednak Mercedes.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 109 CDI 95KM 70kW [l/100km]

5,4