Ocena kierowcy - Mercedes CL W215 Coupe AMG

mesio, 14 lat temu
Silnik 5.5 AMG 360KM 265kW
Rok produkcji 2001
Mercedes CL W215 Coupe AMG 5.5 AMG 360KM 265kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Balem sie ze auto bedzie ociezale w prowadzeniu przez duze gabaryty trudnosci i problemy w ciasnych uliczkach.Jednak bylem mile zaskoczony po przejechaniu pierwszych km jak bym prowadzil jechal gokartem zwinne szybkie i posluszne.
Mentalnosc ludzi jest taka ze zawsze beda chcieli miec wiecej i wiecej ja jestem zawowolony z tego modelu i zostawie go sobie na dluzej.
Posiadam CL-a 360 konnego w wersji AMG powiem szczerze ze przyspieszenie od 0 nie robi na mnie wrazenia jednak na trasie czy tez powyzej 80 km/h pokazuje swoja moc zaczyna oddychac.Mam zdjeta blokade predkosci i powiem ze ladnie sie zbiera nawet grubo powyzej 200km/h moj max to jak narazie 274km/h wiecej nie bylo gdzie u mnie na wsi i stach troche tez mnie blokowal.
Skrzynia biegow reaguje szybko bez czarnej dziury jak to bylo we wczesniejszych modelach MB Elastyczna reaguje na kazde dotkniecie pedalu gazu.
O wlascicielach tego modelu moge powiedziec mistrzowie prostej.Autko bardzo dobre na niemieckie autostrady lub trasy szybkiego ruchu co to cyklu miejskiego gdzie pojawiaja sie liczne luki i zakrety niestety nie najlepszy z niego zawodnik.
Widocznosc moze byc nie najgorsza lepsza niz w CLK napewno.
ok
Ogrzewanie dobre nie ma powodow do nazekan szybko sie nagrzewa nie marzne a celujace w modelach z webasto po odpaleniu na zimnym silniku leci gorac.
Przestrzen jest wystarczajaca przydalo by sie troche wiecej miejsca nad glowa posiadam 1.86 i czasami muskam podsufitke ale jak ktos narzeka niech pojezdzi SL.Co do tylnych siedzen nie korzystalem i jeszcze sa dziewicze od nowosci.
Wiciszenie jest rewelacyjne przy mojej 360 konnej wersji trzeba otwierac szybe by rajcowac sie mrukiem wydechu ktory moglby byc troszke glosniejszy.
No to jest jego duzy minus ma apetyt na paliwko potrafi wziac tyle co polonez.ha ha moglo by byc troche miejsze ale nie mozna miec wszystkiego klasa tego modelu wyznacza grupe spoleczna ktora stac na takie auto.
W roznych stanach tech rozne pieniadze ludzie chca jednak za tz rodzynka warto dac te 120 000 Jesli jest sie milosnikiem marki,modelu i nie przeliczamy kosztow przejechanego km jako 2 auto polecam.
Nie zdenerwowaly mnie jeszcze zadne pierdoly
Narazie odstukac w nie malowane nie mialem powaznych wydadkow.Wymienilem wahacz gł i poprzeczny 2600pln + robocizna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.5 AMG 360KM 265kW [l/100km]

12,9