Ocena kierowcy - Mercedes CLA C117 Coupe

Żuczek, 7 lat temu
Silnik 1.6 200 156KM 115kW
Rok produkcji 2015
Mercedes CLA C117 Coupe 1.6 200 156KM 115kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Kupiłem CLA sercem i nie żałuje swojej decyzji. Jak to w każdym aucie są plusy i minusy. Ważne, żeby własne auto przynosiło satysfakcje i radość z jazdy, codziennego użytkowania ( co w moim przypadku się w 100% potwierdza). Wygląd auta mnie urzeka ( i nie tylko mnie). Precyzja jazdy rewelacyjna - zakręty łyka bez problemu i prosi o więcej. Jako coupe nie nadaje się jako rodzinny van/suv ale przecież nie każdy ma dużą rodzinę. Szukając auta audi mnie w środku znudziło, bmw nie moja bajka, simply clever czy seat w środku nie mój styl, za to cla czy to na zewnątrz czy w środku potrafi zwrócić uwagę. Mercedes zmienił swoją politykę i zaczął produkować również bardziej atrakcyjne auta dla młodych kierowców. Wielkie dzięki. Z pewnością nie żałuje zakupu Mercedesa CLA mimo jego kilku jak dla mnie do przyjęcia wad.
Cichy, elastyczny, zbiera się wystarczająco dobrze, żeby bez strachu wyminąć inne auta jadące wolniej na drodze
Precyzyjna. Zdecydowałem się na manualną skrzynię biegów ze względu na powolną (geriatryczną :P) pracę automatu. Jak dla mnie działa bez problemu, a na automat jeszcze przyjdzie czas... póki co można pobawić się skrzynią manualną:)
Pokonywanie zakrętów i trzymanie się drogi nie pozostawiają nic więcej do życzenia. Dla mnie 6+
Widoczność do przodu jak najbardziej w porządku, natomiast do tyłu słabo, ale czego można oczekiwać od auta w stylu coupe. To nie akwarium:) Mój osobisty błąd brak kamery cofania. Da się przeżyć, ale czasem krople potu potrafią pojawić się na czole.
Przyciski łatwo dostępne, pod ręką. Pakiet schowków jak najbardziej się przydaje. Nic nie trzeszczy, nic nie stuka po prawie 2 latach użytkowania. Oby tak dalej
Klimatyzacja działa dobrze. Trochę mniej jestem zadowolony z ogrzewania przedniej szyby. W moim poprzednim aucie - Laguna III odmrażanie szyby trwało zdecydowanie krócej.
Przeważnie jeżdżę sam - więc nie ma problemy, bagażnik wystarczający chociaż jego otwór nie jest specjalnie duży. Wygląd ma swoją cenę. Miejsce z tyłu. Za mną pasażerowie nie będą narzekać, ale fakt miejsca na głowę dla wyższych osób na tylnej kanapie nie ma za wiele.
Cicho, nic nie stuka, nic nie trzeszczy. Cena zobowiązuje
Jestem zdziwiony spalaniem. Na trasie (autostrada, drogi krajowe) ok 6l/100km, w mieście 8,5l/100km. Jak dla mnie akceptowalne. Szkoda tylko, ze bak nie ma większej pojemności
Jak to auto premium, cena zakupu nie jest niska i dokładanie kolejnych opcji wyposażenia potrafi wywindować cenę do wręcz niewyobrażalnie wysokiego poziomu. Ja zdecydowałem się na kilka najbardziej według mnie potrzebnych rzeczy w aucie, ale bez szaleństw. Zapomniałem o kamerze:P Auto mam w leasingu i jak na mój budżet cena miesięcznej raty jest ok. Co do jakości wszystko ok, ale to nie klasa e czy s :) i nigdy nią też nie będzie. To już dla innych klientów
Nic się nie dzieję
Zero doświadczeń na całe szczęście.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 200 156KM 115kW [l/100km]

7,4