Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Coupe C208

BogdanKNT, 12 lat temu
Silnik 2.0 16V Kompressor 192KM 141kW
Rok produkcji 1998
Mercedes CLK W208 Coupe C208 2.0 16V Kompressor 192KM 141kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Doskonały.
Inne : pompa paliwa
Silnik : problem z odpaleniem pod dwutygodniowym postoju w zimie mimo naładowanego akumulatora (zawieszenie szczotek rozrusznika)
Karoseria : pojawiająca się rdza na wielu elementach
Auto komfortowe, bardzo szybkie i bezpieczne, ale kilkakrotnie mnie zawiodło.
Silnik znakomicie wchodzi na obroty. Radzi sobie z wieloma samochodami, których producenci podają, iż mają ponad 200koni...
Samochód świetnie trzyma się drogi. Minusem jest to, że wgl nie czuć przechyłu bocznego na zakręcie i wydaje się, że samochód nigdy nie oderwie się od jedni, jednak przychodzi taki moment, że staje się nadsterowny na zakręcie i należy nad tym umiejętnie zapanować
Troszkę słabo widać do tyłu, a lusterka są niewielkie, ale nie jest źle. Do przodu też nie mam świetnej widoczności, ale to jest spowodowane tym, że mam bardzo nisko ustawiony fotel (moje przyzwyczajenie).
Wszystko w łatwy sposób rozmieszczone.
Wnętrze samochodu w zimie potrafi naprawdę szybko się nagrzać, tak samo z odparowywaniem przedniej szyby.
Kierowca i pasażer z przodu mogą cieszyć się niesamowitą ilością miejsca, jednak osoby podróżujące z tyłu nie mogą tego potwierdzić, w zamian Clk oferuje spory bagażnik.
Perfekcyjnie, silnik i odgłosy z zewnątrz bardzo cicho słyszalne.
Jeśli chodzi o spalanie to jak dla mnie rewelacja. Biorąc pod uwagę, iż samochód ma prawie 200koni, to spalanie w cyklu mieszanym na poziomie 9-10 i 12-13 w mieście jest chyba marzeniem. 12-13 litrów to już naprawdę bardzo ostra jazda, więc wynik bardzo dobry w porównaniu np z samochodami marki BMW.
Są drogie, ale za to wysoka jakość wykonania, wysoki komfort, przyjemność z jazdy i duże bezpieczeństwo, świetne hamulce.
Jak to samochód mający ponad 10lat, lubią pojawić się niespodzianki..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Kompressor 192KM 141kW [l/100km]

10,3