Lista ocen Mercedes CLK W209 Coupe C209 (35) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zegarmistrz
Coupe C209 5.0 V8 (500) 306KM 225kW
Na codzień używam ustawienia W czyli nominalnie na zimę bo lubie jak biegi są zmieniane przy nieco niższych obrotach. Przy ustawieniu S silnik dokręca się do czerwonego pola przy kick-downie. Można zmieniać biegi sekwencyjnie ale korzystam z tego bardzo sporadycznie. Skrzynia oczywiście mogłaby być ciut szybsza ale nie jest to mankament przez który odjąłbym całą gwiazdkę (no może pół) poza tym jest to bardzo wyrzymała konstrukcja. W silnikach...
~zawimk
Coupe C209 3.2 V6 (320) 218KM 160kW
Daję max 4/5 gwiazdek. To jest jeden ze słabszych elementów auta. Wkurza mnie długi czas reakcji tego automatu. Do tego ma tylko 4 przełożenia - starsza generacja skrzyń MB. Natomiast jak na razie bezawaryjna, chociaż 3x na 3 lata zdarzyły się problemy z przerzucaniem biegów. Mimo bezawaryjności wolałbym coś lepszego, ale trzeba lubić co się ma.
~Zegarmistrz
Coupe C209 5.0 V8 (500) 306KM 225kW
Skrzynia nie jest może demonem szybkości zwłascza w porónaniu do nowych konstrukcji dwusprzęgłowych, ale działa bardzo dobrze i przewidywalnie. Wersja 5G tronic jest bardzo niezawodna. Możliwość zmiany biegów ręcznie bardzo sporadycznie wykorzystywana. Dałbym 4,5 ale na ujecie całej gwiazdki ta konstrukcja nie zasługuje tak więc max.
~mlonas
Coupe C209 3.2 V6 (320) 218KM 160kW
Jest to moje pierwsze auto z automatem i jest to wygodne rozwiązanie, ale skrzynia wolno zmienia swoje biegi np. z wstecznego na drive i zaczyna mnie już to drażnić powoli. W trakcie spokojnej jazdy niemal nie czuć zmian biegów, choć kickdown trwa z dobrą sekundę i czasami się gubi, bo potrafi zrzucić o jeden, a za chwilę jeszcze o jeden bieg.
~Reksio
Coupe C209 2.7 (270 CDI) 170KM 125kW
Automatyczne skrzynie biegów w nowych Mercedesach są zdecydowanie lepsze niż w tych starszych, sprzed 2000 roku. Nie warto kupować manuala, chyba że ktoś to po prostu lubi. Skrzynia jest bardzo szybka, nie szarpie, jest bezawaryjna, a co najważniejsze nie wpływa na spalanie. Samochód pali równie mało w manualu co w automacie.
~Vincent
Coupe C209 3.2 V6 (320) 218KM 160kW
automat zmienia biegi szybciej niż nie jeden rajdowiec, oczywiście w trybie "S" ale na "W" wcale nie gorzej. Po za tym nie trzeba się martwić sprzęgłem, co u niektórych kierowców jest problemem :) Gaz do "dechy" i pozamiatane dla tych z tyłu bo i tak mnie nie dogonią :)
~Radek
Coupe C209 2.7 (270 CDI) 170KM 125kW
Manual działa bezproblemowo, ocena 4 ze względu na hałas dobiegający z tylnego mostu podczas wrzucania jedynki (głuche puknięcie), nie jestem fanem upalania tylnych kół, pomimo tego od 140tyś km normalnego użytkowania słychać jakiś odgłos.
~Aga
Coupe C209 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
Bardzo dobrze przekłada. Nie wiem czy wszystkie tak mają, ale u mnie przekłada bardzo gładko. Nie jest super szybka, ale wystarczająca. Tryb W dobrze sprawdza się przy wyjeżdzaniu ze śniegu.
~BK
Coupe C209 2.7 (270 CDI) 170KM 125kW
Przedliftowa skrzynia 5G jest średnio udana- często przeciąga biegi i niechętnie reaguje na zmiany sekwencyjne do góry. Miewa też lekkie zawahanie przy redukcji, potrzebuje ok. sekundy żeby "wyrwać" do przodu.

Usterki Mercedes CLK W209

Mercedes CLK W209 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~bartoshsataneq
Coupe C209 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Bardzo dobrze zmienia biegi, szczególnie na trasie. W mieście potrafi się trochę zgubić, ale generalnie daje radę. Po opiniach spodziewałem się, że będzie trochę lepsza, ale nadal kawał solidnej inżynierii.
Mercedes CLK W209 Coupe C209