Ocena kierowcy - Mercedes CLK W209 Coupe C209 AMG

wave_pl@wp.pl, 20 lat temu
Silnik 5.4 V8 (55 AMG) 367KM 270kW
Rok produkcji 2003
Mercedes CLK W209 Coupe C209 AMG 5.4 V8 (55 AMG) 367KM 270kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Auto jest doskonałe. Ale też kosztuje sporo ale się opłaca. Sam przerabiałem je sobie. Kupiłem automat najtańszy CLK i wstawiłem sprowadzony z Niemiec ze Stuttgardu silnik od CL 65 AMG i wstawiłem. Sa kłopoty ze wstawieniem jego ale opłaca się. Kupiłem CLK 320 automat za cene 230 tyś oraz silnik AMG za 150 tyś. Polecam tylko jak ktoś ma sporo gotówki ponieważ paliwożernosc wykańcza użytkowwnika tego autka, bo ja tylko wyjeżdzam nim od święta, a tak stoi w garażu pod specjalną plandeką. Jeżeli ktoś ma pytania dotyczące przerabiania proszę pisac maiulowo pod adres wave_pl@wp.pl. Pozdrawiam
Silnik działa jak żyleta, bezszelestna i bardzo cicha, dopiero słychać burczenie przy prędkości ponad 160kmh a powodm jest to ze nie jest to silnik orginalny od CLK tylko kupiony ze Stuttgardu osobno. Bardzo elsatyczny i dobre osiągi posiada.
Skrzynia jak najbardziej ma plusy. Auto posiada automat który ma jeszcze przy kierownicy tak jak w Formule 1 ułatwiające przekładanie biegów. Są problemy troche przy prędkości powyżej 270kmh ponieważ cięzko wchodzi na 6 biegjest ustawiony w komputerze pokładowychsilnika ze w CL 65 AMG wchodzi ona przy prędkości około 270km a wał napędowy nie rozróżnia prędkości w danej chwili ponieważ jest stosunkowo krótszy o 10 cm od wału z modelu CL. Fachowcy z MB tak mówią ale mówią też że przy prędkości powyżej 300kmh wał pęknie lub rozsadzi tylne zawieszenie.
Autko zwrtone i badzo dobrze wytłumione zawieszenie (samo dopracowałem je)
Bardzo dobra
Bardzo dobra jest dopracowany w każdym szczególe
Clima w nim to coś pieknego, jak najbardziej jestem zadowolony
Dla mnie autko jest duże bo nie woże nikogo nim ponieważ mieszkam sam i nie mam osób do wożenia więć dla mnie jest przestronne i da się w nim spać wygodnie :)
Wyciszenie jest dobrze wykonane w orginalnych i przeznaczonych dla CLK silnikach. Ten silnik nie jest orginalny wieć można podyskutować tu o tym.
NIE POLECAM ładowania tak dużego silnika. Autem wyjeżdzam jedynie od święta, jedno zatankowanie kosztuje mnie około 300 złotych na przejazd niecałego 100km. W mieście spala około 30-35 litrów benzyny w mieszanym około 25-28 a poza miastem przy ergonomiczej jeżdzie spala około 20 litrów
Ten stosunek jest odpowiedni co do ceny.
Jest niezawodny dla mnie nie widze wad żadnych dla mnie to to autko ma same zalety.
Brak

Usterki Mercedes CLK W209