Ocena kierowcy - Mercedes GLC C253 Coupe

Agisha1, 7 lat temu
Silnik 2.0 300 245KM 180kW
Rok produkcji 2016
Mercedes GLC C253 Coupe 2.0 300 245KM 180kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo mnie zaskoczyło spalanie, w mieście ok. 15 litrów przy bardzo ciężkiej nodze, (często w sport+). Drugi samochód mercedes a180 pali mi ok. 10 litrów.
Polecam wybrać silnik 245 konny, gdyż jest bardzo żwawy a przy tym nie pali jak smok. Bardzo płynnie się nim jeździ, a jak trzeba to przy zmianie na sport+ zostawisz wszystkich z tyłu.
Specjalnie czekałam, jak tylko wprowadzą silnik 300, 245km, gdyż jest to bardzo dynamiczny samochód. W pakiecie sport+ samochód zamienia jest w szatana.
W porównaniu do drugiego auta mustanga skrzynia mercedesa jest nieodczuwalna dla użytkownika. Każdy bieg jest płynnie zmieniany.
Posiadam pakiet air body control, który idealnie dostosowuje zawieszenie do warunków na drodze. Nie odczuwalne są jakiekolwiek dziury.
Widoczność z tyłu nie jest rewelacyjna szyba tylnia jest mała, natomiast dzięki posiadaniu kamery 360 stopni widoczność jest doskonała.
Jak narazie wszystko mi się podoba, jest funkcjonalny, wszystko na swoim miejscu.
Szybko się nagrzewa, chociaż w ostatnich dniach mieliśmy ponad 10 stopni na minusie. Fotele oraz kierownica podgrzewana zaczynają działać prawie od początku.
Z przodu kierowca jak i pasażer maja bardzo dużo miejsca nad głową jak i pod nogami. Obawiałam się, że przez to że samochód jest z tyłu bardzo ścięty, że będzie miał bardzo mało miejsca, ale pozytywnie mnie zaskoczył. Pasażery z tyłu mają również dużo miejsca.
Dzięki szybą atermicznym z izolacją akustyczną w środku prawie nic nie słychać. Silnik jest cichuteńki.
Jak narazie nie miałam żadnych wydatków oprócz ubezpieczenia oraz benzyny. Posiadam również mercedesa A klasę i wiem, że ceny napraw i serwisów nie są powalające.
Jest to mój 3 mercedes i uważam ze nie żałuje żadnego zakupu chociaż wiem że do tanich nie należą. Wraz z dodatkowym wyposażeniem cena samochodu powędrowała prawie aż do 360 tys.
Brak
brak