Lista ocen Mercedes GLC (43) - Silnik

~TIG_GLC
SUV 2.0 250 211KM 155kW
Dobre przyspieszenie, szybka reakcja na gaz, BARDZO nie realistyczne dane spalania przez producenta! nawet jadąc ekonomicznie w trasie, osiągając 2 pełen zielone pola we wskaźniku EKO, spalanie nie schodzi poniżej 8,2 (prędkości 50-110km/h). W praktyce Mercedes bardziej dynamiczny, ale w odczuciach Tiguan lepiej wypada, ale to pewnie dlatego że gorzej wygłuszony przy niższych prędkościach. Na plus Tiguana to spalanie, jakieś 2-3 litry mniej!
~R.L
Coupe Facelifting 2.0 200d 163KM 120kW
Silnik mimo,ze ma 163KM radzi sobie z tym sporym samochodem, drażniace jest wycie silnika przy dynamicznej jeżdzie. Nawet z kompletem pasażerow pojedzie 200 km/h .Na biegu jałowym ładna praca silnika-daleko mu do traktora;-).Przez cały okres silnik nie sprawił zadnych problemow,ale jeśli miałbym kupić ponownie glc to raczej wybrałbym 220d
~Marcin
Coupe Facelifting 2.0 200 211KM 155kW
Myślałem, że będzie gorzej, natomiast dzięki miękkiej hybrydzie samochód na prawdę ładnie się zbiera. Zarówno od dołu jak i przy wyższych prędkościach. Skrzynia 9G tronic pozwala na bardzo niskie spalanie (trasa 200 km, droga krajowa, 100 km/h tempomat, średnie spalanie 6,7l/100) co uważam za świetny wynik jak na auto tych wymiarów z silnikiem benzynowym.
~Paweł
SUV Facelifting 2.0 200d 163KM 120kW
Ekonomiczny i wystarczający na 90% tras w Polsce. Przy przyspieszaniu do 100km/h jest dynamiczny, trochę brakuje dynamiki przy wejściu na 140 km/h z 100km /h. Jako auto rodzinne dla nas gwarantuje komfort wyprzedzania na trasie, jak ktoś jest demonem szybkości to raczej powinien patrzeć w stronę silników AMG lub co najmniej 220d.
~k
Coupe AMG 3.0 AMG 43 367KM 270kW
Auto jest dosc ciezkie, rowniez przez zastosowana jednostke napedowa, ale to silnik ktorego rzyczył bym wiekszosci samochodom, bo to cos najlepszego co mogło sie zdazyc w tym aucie. Czyli pewien kompromis dla V8 w wersji 63 AMG , auto bardzo dobrze spisuje sie do codzienne eksploatacji jak i okazjonalnej zabawy.
~bolec86
Coupe 2.1 220 d 170KM 125kW
Trochę za słaby jak na gabaryty auta, polecam coś mocniejszego. Za to cichy i zapewne w miarę oszczędny w porównaniu. Spalanie dużo wyższe niż podaje producent, Vmax, przy starcie na autostradzie z Warszawy, osiągalny, może, koło Łodzi, z jednym pasażerem i jak już się rezerwa zaświeci.
~Litwos
SUV 2.0 250 211KM 155kW
Dla mnie rewelacja! Samochód na prawdę daje radę z silnikiem benzynowym 211 km. (Jak komuś bedzie mało Brabus podwyższa moc o ok 13%). Auto ma 5 programów jazdy Eco, Comfort, Sport, Sport+ i indywidual. Na wszystkich silnik w miejskiej dżungli daje radę. Byłem zaskoczony tym ze ciągnie z dołu.
~sonicoseus
SUV 2.0 250 211KM 155kW
Jest dynamiczny, ma wysoki moment obrotowy więc sprawnie przyśpiesza od dołu, przy wyższych prędkościach się nie męczy. Wstydu nie ma, można się pościgać. Na chwilę obecną go nie piłuję, jest na dotarciu. W trybie sport jest wyraźnie szybszy.
~Andrzej
Mercedes GLC X254
SUV 2.0 220d MHEV 197KM 145kW
Rewelacja, moc i moment nie bardzo duże jak na prawie 2 tony, ale wystarcza do spokojnej jazdy, a przy tym cichy i bardzo ekonomiczny. W trasie bez problemów można zejść poniżej 5 litrów. Zużycie AdBlue dość niskie.
Dziennik kosztów dla Mercedes GLC
11,5
~Subar
SUV 2.1 220 d 170KM 125kW
Głośny, ale mało pali, osiągi jak na 170KM dobre. Na jeździe próbnej jeździłem mocniejszym dieslem 204KM (chyba?) to powiem szczerze NIEodczuwalna różnica w przyspieszeniu. Niskie spalanie, głośna praca, szczególnie na zimnym.
Mercedes GLC