Ocena kierowcy - Mercedes GLC C253 SUV

TIG_GLC, 8 lat temu
Silnik 2.0 250 211KM 155kW
Rok produkcji 2015
Mercedes GLC C253 SUV 2.0 250 211KM 155kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Minus za spalanie. Poprzednio jeździłem Tiguanem z silniekim benzynowym. W kilku słowach w porównaniu do VW. Samochód większy, ciszej w śrdoku do ok 120km/h, póxniej tak samo, może nawet głośniej w Mercedesie przy prędkościach 160-180km/h słychac mocno wiatr.
Dobre przyspieszenie, szybka reakcja na gaz, BARDZO nie realistyczne dane spalania przez producenta! nawet jadąc ekonomicznie w trasie, osiągając 2 pełen zielone pola we wskaźniku EKO, spalanie nie schodzi poniżej 8,2 (prędkości 50-110km/h). W praktyce Mercedes bardziej dynamiczny, ale w odczuciach Tiguan lepiej wypada, ale to pewnie dlatego że gorzej wygłuszony przy niższych prędkościach. Na plus Tiguana to spalanie, jakieś 2-3 litry mniej!
Szybka redukcja, cicha praca, ocena BARDZO DOBRA.
Samochód w sam raz, na zakrętach trzyma się drogi, wyboje dobrze tłumi, na nierównościach nie słychać pracy.
Idealna, brak zastrzeżeń.
No niestety, może dlatego, że przesiadłem sie z VW (w mojej opinii jedna z lepszych ergonomii), ale sterownie pokrętłem nawigacji niewiele ma wspólnego z szybką nawigacją, tragiczne sterowanie zestawem Audio, lewy panel (przełączniki do szyb)na drzwiach kierowcy za bardzo wystaje w miejscu kolana, nie wszystkim można sterować z kierownicy.
Super, bez uwag, silnik szybko się nagrzewa.
Bardzo dużo jak na tę klasę.
Do 120km/h idealnie, panuje cisza, od ok 120-130km/h słychać wiatr, tego nie było w Tiguanie (tam było odwrotnie, wczesniej było słychac silnik, a wiatr zaczynał przeszkadzać przy ok 140-170km/h). Od Mercedesa za kwotę ok 230tyś zł spodziewałbym się ciszy do predkości autostardowych, tj w moim przypadku 160km/h, a tutaj zaskoczenie, mocno szymi z okolic lusterek.
Przegladu pierwszego jeszcze nie miałem, jedyni to spalanie podwyższa koszty. W mieście trzeba się napracować aby spalanie spadło poniżej 11 l/100km, w trasie trzeba się powstrzymywac aby spalanie spadło do 8.2 l/100km. Realnie jeżdżąc rozsądnie, a tak sie staram to w mieście(Warszawa) wychodzi 12,5, w trasie 9,8.
Byłaby najwyższa ocena, gdyby nie te szumy przy wysokich prędkościach.
brak usterek
brak usterek