Ocena kierowcy - Mercedes GLC C253 SUV

Silnik 2.0 250 211KM 155kW
Rok produkcji 2015
Mercedes GLC C253 SUV 2.0 250 211KM 155kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyspieszenie
Auto oceniam bardzo pozytywnie. Przyspieszenie bardzo zadowalające, nawet jak wciśnie sie na Eko to jedzie. Bardzo dobre i nowoczesne jak na mercedesa wnętrze. Mam samochód z pakietem AMG zew. I wew. Oraz pakiet night. Naprawdę cieszy oko. Jedyna rzecz to mocno przekłamane dane techniczne dotyczące spalania, jednak nie spodziewałem sie ze benzyna z ta masa bedzie palić powyżej 10. Jednak wygląd, drewniane wykończenia, aluminiowe klamki nie aluminium no i fajne wrażenia z jazdy pozwalają zapomnieć o spalaniu. Aaa bym zapomniał. Menu jest niestety trochę skomplikowane i przeskakując w inne zakładki wskakujemy jakby w inne menu. Wymaga to przyzwyczajenia. Trochę tez niestety długo myśli całe menu samochodu.
Dla mnie rewelacja! Samochód na prawdę daje radę z silnikiem benzynowym 211 km. (Jak komuś bedzie mało Brabus podwyższa moc o ok 13%). Auto ma 5 programów jazdy Eco, Comfort, Sport, Sport+ i indywidual. Na wszystkich silnik w miejskiej dżungli daje radę. Byłem zaskoczony tym ze ciągnie z dołu.
Kwestia ustawień. Na Eco wiadomo jest trochę zamulona i trochę jej zajmuje zmiana biegów. Na sport+ jest rewelacja. Szybko zmienia biegi w bardzo sportowym charakterze i przy zmianie biegów jest wręcz szarpnięcie (fajne uczucie) :)
Bardzo fajnie trzyma sie na zakrętach. Auto praktycznie nie przechyla sie na zakrętach. Swietnie trzyma sie drogi i doskonale wybiera dziury i nierówności ale to juz chyba zasługa pneumatycznego zawieszenia.
Co do widoczności jest dobrze ale z tylu konieczna jest kamera. Słupki sa troche grube przynajmniej takie sprawiają wrażenie i przy wjeżdżaniu do garażu w okolicy lusterek widoczność jest troche słabsza.
Jest ok. Bardzo fajny jest panel dotykowy pod prawa ręka. Jednak na początku nie raz przypadkowo cos przełączyłem gdy ręka wracała z przyzwyczajenia do standardowych drążków skrzyni biegów.
Błyskawicznie sie nagrzewa.
Jest akurat (mam 185 cm) wzrostu. Moge byc troche nie obiektywny bo w Volvo xc70 i x5 było tego miejsca wiecej a to większe samochody. Z tylu dzieciaki nie narzekają :)
Super. Samochód płynie. Powyżej 140 jest juz szum ale bez przesady. Przez zestaw głośnomówiący wszystko słychać. P.s. Zestaw jest rewelacyjny!
No nie powiem jeszcze nic o serwisie bo w nim nie byłem. Spalanie najniższe jakie osiągnąłem to 8,8l najwyższe 12,5l. Normalna jazda ok 11l
Tu napisze tylko ze otrzymałem 13% rabatu od ceny wyjściowej ale braliśmy 2 samochody. To tak zeby było wiadomo czego mozna sie spodziewać.
Za krótko nim jeżdzę. Na razie zero.
Jak wyżej na razie (odpukać) zero

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 250 211KM 155kW [l/100km]

10,6