Ocena kierowcy - Mercedes GLC C253 SUV

Omen, 7 lat temu
Silnik 2.0 250 211KM 155kW
Rok produkcji 2016
Mercedes GLC C253 SUV 2.0 250 211KM 155kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Podsumowując całość to autem jestem na tyle zachwycony , że zamówiłem już kolejne . Z racji narodzin dziecka - zamówiłem taką samą wersje doposażoną w kilka dodtków których obecnie nie mam tj. skóry i wentylowane fotele, jonizator powietrza, keyless Go i rolety szyb tylnych - to ponoć mocno pomocne przy dzieciach. Jako ze zamówiłem już drugie auto w ciagu roku dostałem 14% rabatu.
Postanowiłem w końcu przesiąść się na benzyne - i na obecną chwilę nie zamierzam wracać do dizla. Kultura pracy , osiągi - rewelacja. Spalanie średnio przy przebiegu 28 000km to 9,8 l - jest tylko o 1,3 litra większe od poprzedniego xc60 D5 z dużo gorszymi osiągami. Jeżdzę 60% trasa 40% miasto. Skrzynie mam ustawioną w trybie comfort. Tym autem się po prostu płynie. Nieduża masa - chyba najniższa w klasie . Skrzynia bajka .do tego mam pneumatyczne zawieszenie - kto raz tego spróbuje dopłaci każde pieniądze - od miękkiego jak kanapa w trybie comfort po twardego jak beton w SPORT+ . Do tego zero przechyłów na łukach. Ogólnie mam w miarę mocno wyposażoną wersję - prawie 260.000 PLN. Systemy bezpieczeństwa Aktywne - warte dopłaty, ILS- rewelka, Burmester - gra podobnie jak Premium Sound w VOLVO.
Cisza i zrywność. Po wielu latach jeżdzenia dieslem - zamiana na benzyne była dobrym krokiem.
9 biegów - to mowi samo za siebie. W Volvo było 6 biegów i to bardzo powolnych w porównaniu z tym.
Polecam pneumatykę. Air Body Control. Drogie ( ponad 10000 PLN ). Ale warto. Robie często po 200 km dziennie. są 3 tryby twardości, 3 wysokości i obniżanie bagażnika , żeby załadować bagaż czy zakupy.
Nie ma potrzeby posiadania kamer. Wystarczą czujniki. Bardzo zwrotne auto. Byłem w szoku przesiadając sie z XC60 - wykonuje jeden manewr mniej parkując w garażu podziemnym
Ergonomia typu schowki , regulacja foteli , dostęp do przycisków - bardzo dobrze. Ale poruszanie sie po menu - przeciętne. W Volvo było bardziej intuicyjnie.
działa
Z tyłu dla pasażerów więcej miejsca niż w Volvo. Ale za to bagażnik już mniejszy. Super system składania tynlnych oparć i chowania sprzączki pasów tylnych foteli. Miłe dla oka są ledy Ambintowe, wykończenie w drewwnie i aluminiowe maskownice Burmestera.
Jak na SUVa jest doskonale. Dokupiłem szyby laminowane. Tania rzecz a działa. Pneumatyka obniża auto powyżej zdaje sie 80 km/h wiec i opory i hałas są mniejsze. W porównaniu do XC 60 jest cisza jak myszą zasiał.
Przegląd taniej niż w ASO VOLVO. Spalanie jest niższe niż się spodziewałem - liczyłem na 12 litrów - a mam poniżej 10. Więc jestem zachwycony. Dodam , że nie jeżdze jak wariat. Ale i nie odpuszczam w trasie.
Konkurencja nie daje tyle w tej cenie . A napewno nikt nie ma pneumatyki i tak rozbudowanych aktywnych systemów. Jakość jest pierwsza liga - ale mam środek z AMG, drewno jesionowe i skóre na desce rozdzielczej. ALuminiowe maskownice Burmester. To wymagało dopłaty ponad 14000PLN. Bez tego jest jakoś tak skromniej w środku.
brak
brak