Ocena kierowcy - Mercedes GLE V167 SUV

Droplet, 3 lata temu
Silnik 3.0 450 389KM 286kW
Rok produkcji 2020
Mercedes GLE V167 SUV 3.0 450 389KM 286kW 2019-2023 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Super hamulce!
Duży rodzinny komfortowy samochód w długie trasy. Zaawansowane systemy wsparcia kierowcy odciążają szczególnie w trasie - duży plus. Masa miejsca w kabinie dla wszystkich. Bagażnik, niestety jedna trzecia z deklarowanej kubatury - pod podłogą... zawieszenie ok, ale pod warunkiem, że bez airmatic. Linguatronic - częściej nie działa niż działa. Spalanie jak na 2,5 tony na przyzwoitym średnim poziomie 12l/100km (ale szybko rośnie jak tylko bardziej powieje). Auto jest szybkie ale raczej tylko do jazdy na wprost. Masa usterek w egzemplarzu już prosto z salonu - masakra za te pieniądze...
Dynamiczny, mocny, nawet wyładowany po dach idzie jak burza!
W trasie jeżdżę głównie na eco, w mieście na komfort i to ustawienie odnośnie skrzyni jest chyba jak dla mnie optymalne. Prz ustawieniu na sport - błyskawiczna reakcja!
Ok, ale pod warunkiem, że bez airmatic. W opcji z pneumatyką auto skacze jak głupie. Przy zmianie pasa na drodze z koleinami podskakuje. Usztywnienie do ustawienia sport niewiele daje. Dlatego świadomie wybrałem opcje bez airmatic i jestem mega zadowolony. Jak dla mnie poprawia poczucie panowania nad samochodem.
Masa problemów z karoserią, tzn. ustawieniem drzwi i klapy. Drzwi kierowcy źle zlicowane w już w trakcie odbioru nowego auta z salonu. Klapa przekrzywiona. Po miesiącu przestała się otwierać przez złe ustawienie na zamku. Klapka korka wlewu paliwa z niedolewem lakieru już w trakcie odbioru z salonu.
Wszystko ok i bez zarzutu.
Nie ma za bardzo co zrobić z lewym łokciem kierowcy. Podłokietnik za nisko, trzymam gdzieś koło szyby...przycisk start w idiotycznym miejscu. Non stop trzeba go szukać...
Jak na razie pełen komfort.
Absolutnie nie ma na co narzekać. Mam wersje z przesuwaną elektrycznie tylną kanapą. Dzięki temu można dzieciaki do tabletów przysunąć.
Dobrałem dodatkowe wyciszenie a gwizdy z lusterek powyżej 130 nadal słychać.
Jak na razie wszystkie usterki usuwane na gwarancji, ale za samochód zastępczy trzeba samemu zapłacić? Paranoja...bo wg katalogu Mercedesa naprawa klapy trwa poniżeń 2,5h a nic to, że samochód pół dnia w serwisie stoi..
Tanio nie było, ale te wszystkie usterki w nowym samochodzie powyżej 400KPLN?
Jak wyżej. Jak dla mnie masarka. Dodam jeszcze padnięty mikrofon po stronie kierowcy ( problem z połączeniami i Linguatronic).
Jak na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 450 389KM 286kW [l/100km]