Ocena kierowcy - Mercedes GLK Off-roader

Tom, 6 lat temu
Silnik 3.5 350 4MATIC 272KM 200kW
Rok produkcji 2010
Mercedes GLK Off-roader 3.5 350 4MATIC 272KM 200kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Wahałem się kupić to auto ze względu na koszty utrzymania, zwłaszcza że mało jest rzetelnych opinii na temat 350 w benzynie. Natomiast zaraz po pierwszym przejechaniu się tym autem wiedziałem że to jest to. Auto okazało się bezawaryjne dynamiczne, komfortowe i do tego oszczędne. Jeśli macie okazję przejechać się takim autem to serdecznie polecam i z czystym sumieniem zachęcam do zakupu. To po prostu radość z jazdy.
bardzo dynamiczny, a przy tym oszczędny jak na 3.5 benzyna
pracuje idealnie i szybko zrzuca biegi podczas przyspieszania zwłaszcza na ustawieniu "S"
Jak każdy SUV GLK nie bardzo lubi ostrych i ciasnych zakrętów
Bardzo dobra do przodu jak i do tyłu
Mercedes jest wzorem ergonomii jednak umieszczenie wszystkich przełączników na manetce do zmiany kierunkowskazów może być kosztowne jeśli coś się zepsuje.
autko szybko się nagrzewa w zimne, jak i szybko się schładza w letnie gorące dni
Przestrzeni jest dość dużo zarówno na przednich fotelach jak i na tylnej kanapie
auto jest dobrze wyciszone i nawet przy większych obrotach silnika do wnętrza dochodzi tylko miły dla ucha gang z silnika i wydechów
Auto nie jest praktycznie bezawaryjne jednak koszty serwisu są dość duże
W cenie nowego auta segmentu "B" można kupić fajnego GLK które jest autem bardzo dobrze wykonanym , z dynamicznym i oszczędnym silnikiem a jego kształty cieszą oczy. Stały napęd na 4 koła daje poczucie bezpieczeństwa i zwiększa dynamikę auta (brak uślizgów kół podczas dynamicznego ruszania)
prawy kierunkowskaz w lusterku przestał działać. Innych usterek brak
Na razie nic mi się w nim nie zepsuło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 350 4MATIC 272KM 200kW [l/100km]

12,0