Lista ocen Mercedes Klasa A W168 (17) - Karoseria

Na liście zabraknie 248 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
No cóż tutaj znowu atuty auta zadbanego. Lakier fabryczny pięknie się lśni na wszystkich elementach metalowych nadwozia. Sprawdziłem miernikiem więc nie mam wątpliwości. Przednie błotniki i tylna klapa są wykonane z kompozytu więc nie rdzewieją lakier na tych elementach jest też w doskonałym stanie. Cztery gwiazdki dałem tylko dlatego że znalazłem interwencję lakierniczą na obu rantach tylnych błotników. Jednak robótka została wykonana przez...
~Damian
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Dzięki tak wielu plastikom, rdza ma mniejsze pole na penetrację. Plastiki mają też wadę - nie wylkepie się ich oraz farba traci kolor. Rdza się pojawia, ale nie tak bardzo jak w samochodach innych marek z tego okresu. Parkowanie tym samochodem wygodne ze względu na to, że pojazd ma niewielką długość, maska jest bardzo krótka, a tył kończy się wraz z tylną szybą. Niestety w a klasie trudno jest ocenić odległość od przeszkody z przodu, a...
~Szymon
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Po tylu latach potrafi już zerdzewieć. Jeśli ktoś dba to będzie skutecznie rdzawki usuwał. Jeśli kupiliśmy auto i ma wykwity korozji na dołach drzwi i tylnych nadkolach, warto kompleksowo je usunąć u dobrego lakiernika. Samochód będzie wyglądał dużo lepiej! Klapa bagażnika i przednie błotniki są plastikowe - nie zerdzewieją! Blachy są grubsze niż u konkurencji, zwłaszcza japońskiej.
~Christophorus21
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
Z zewnątrz to auto wygląda jak nieduży klocek jednak w środku jest bardzo wygodne i przestronne. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to rozmiar tylnych drzwi. Mogłyby być nieco dłuższe.
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Karoserii przyjemna, ale podatna na rdzę. Część elementów plastikowych więc nie na wszystkich jest rdza, ale drzwi, i progi to niestety rudzielec atakuje jak szalony.
~Robert
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Rdza na nadkolach, małe ryski po jakimś czasie zmieniają się w dość głębokie rysy. Podwozie też rdzewieje dość szybko
~Mateusz
Mikrovan 1.7 CDI 75KM 55kW
Zgnił, pierwsze objawy po 10 latach, obecnie ma 17 i boję się przeglądu. Jedynie plastikowe elementy dobrze się trzymają :)
~Marceli
Mikrovan 1.4 82KM 60kW
W skrócie. Na podwoziu wielkości miejskiego auta, zbudowano, ładną obszerną karoserię. Dużo miejsca w kabinie i pojemny bagażnik.

Mercedes Klasa A W168 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
No cóż, to chyba najsłabszy punkt tego auta. Korozja. Dużo korozji. Oczywiście 22 lata swoje zrobiły.