Lista ocen Mercedes Klasa A W168 (147) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robertson
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
skrzynia biegów, jest bardzo elastyczna, jest jednostka bardzo udaną, charakterystyczne dla niej jest takie,dobranie przełożeń, że umożliwia wjazd na podjazd o dość dużym nachyleniu nawet na 3 biegu gdzie renault 19 musiał sie posiłkować 2 co ciekawe, zmieniając przy wjeździe na wzniesienie biegi z 3 można zmienić od razu na 5 i nic nie skrzypi, skrzeczy, co potwierdza,że konstruktorzy mercedesa rzeczywiście dobrali wyśmienicie skrzynie...
~sir_ryszard
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Skrzynia biegów wypada... sam nie wiem. Pracuje bardzo lekko, każdy bieg wchodzi nadzwyczaj gładko (czyli wsteczny też), i możliwe że poprzedni właściciele trzymali ręce na drążku podczas jazdy ponieważ czasem leciutenko coś zapiszczy z tych okolic. Podejrzewam, że gumy mogą być do wymiany. Teraz pytanie czy odpowiada mi tak lekko zestrojona przekładnia biegów? Otóż w porównaniu do Hondy Civic jasne że nie. To jak niebo a ziemia. Tam jest...
~Szymon
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Po zregenerowaniu sterownika wybieraka biegów uspokoiła się. Mimo, że po 20 latach mają problemy z błędami skrzyni to po ogarnięciu jazdy z takim defektem służy bezproblemowo. Ważny jest serwis olejowy i filtry! Trzeba uważać jak była eksploatowana przez poprzedniego właściciela. (MB zalecał kiedyś brak wymiany oleju - jeśli olej jest przepalony i stary to jego wymiana może zabić skrzynię)
~maciej
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
miałem pół automat fajny bajer dość wygodny ale nie ma jak to automat, a zła ocena bo padł mi wysprzęglik i przy okazji musiałem robić sprzęgło i koło dwu masowe koszty 4500 i tanie nie zrobicie chyba że na częściach używanych tych nie polecam a wymiana problematyczna trzeba wyjąć silnik i przednie zawieszenie aby się dobrać do skrzyni
~Wolf
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
zero problemów. Jedynie przy bardzo niskich temperaturach, trzeba przejechać 2-3km lub poczekać minutkę, żeby olej osiągnął wyższą temperaturę i skrzynia pracowała jak masełko. Generalnie zjawisko, któe chyba każdy obserwuje w swoich samochodzie przy temp. < -10 st. Brakuje 6 biegu, ale cóż, to autko ma ponad 10 lat.
~ja
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Niestety, \"pięta Achillesowa\" a-klasy z lat 1997 - 2000. Skrzynia posiada wadę fabryczną, która powoduje zacieranie się łożysk na wałkach. Początkowo objawia się to głośnym szumem wręczy wyciem skrzyni. Na plus dodam, że biegi wchodzą bez problemu i bardzo płynnie, nawet przy -20 stopniach mrozu.
~M3
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
pół automat (bezsprzęgłowa) - doskonały wynalazek, nie wiem co to sprzęgło! komfort jazdy niesamowity a spalanie mniejsze niż w tradycyjnym automacie. Gdy przesiądę się z Merca do innego auta od razu słychać zgrzytanie...znów zapomniałem o sprzęgle!
~iron64
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Skrzynia jest precyzyjna, nic nie haczy, chociaż wg. zegarów ma ponad 320 k km przebiegu. Jedynie przy wyższych prędkościach brakuje 6 biegu, no ale sama skrzynia pracuje bardzo dobrze i uczciwie przyznaje jej 5 gwiazdek.
~iron64
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
~Jacek
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Na plus zaskoczyło mnie długie zestrojenie przełożeń. Na piątym biegu przy 100 km/h obroty wynoszą tylko 2,5 tyś. To typowo Niemieckie zestrojenie w starym dobrym stylu - niskoobrotwy silnik plus długa skrzynia.