Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

niki129, 12 lat temu
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes Klasa A W168 1.6 102KM 75kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Tylko silnik w tym samochodzie zasługuje na gwiazdę.
Jeżeli oto auto chodzi mam duży problem aby go ocenić. Z jednej strony mamy mocny, dobry bezproblemowy silnik, świetne hamulce i skrzynie biegów. Duże i pakowne wnętrze. Jednak z drugiej strony mamy bardzo przeciętnie wykończoną kabinę. Twarde nie wygodne zawieszenie, z którym zawsze jest coś do zrobienia....
Najlepsza rzecz w samochodzie. Stosunkowo oszczędny, dynamiczny i zupełni bezproblemowy.
Biegi wchodzą bez żadnego problemu.
Tu jest już na co ponarzekać, auto ma złą trakcje, jest bardzo twarde i niekomfortowe. Jazda tym samochodem po złych miejskich drogach to nic przyjemnego. Plus za dobre hamulce.
Podatna na korozje
Jeżeli chodzi o widoczność to niczego złego A klasie nie mogę zarzucić...
W sumie poza dziwnym umieszczeniem przycisków do opuszczania szyb nie ma do czego się przyczepić.
Jeden z mocniejszych punktów samochodu. Klimatyzacja latem bardzo wydajna, to samo mogę powiedzieć o ogrzewaniu zimą.
Auto jest bardzo praktyczne. Na przednich siedzeniach mamy do dyspozycji więcej miejsca niż w niejednym samochodzie klasy średniej. Z tyłu przeciętnie, za to duży ustawny bagażnik. Dodam że tylna kanapę można całkowicie zdemontować z samochodu.
Nie mam większych uwag.
Auto użytkuje w 99% w mieście. Uważam ze wynik w granicach 9 na 100km to dobry rezultat.
I to jest największa wada samochodu. Płacimy za samochód marki premium a dostajemy auto klasy co najwyżej Opla. Tak naprawdę auto poza znaczkiem i silnikiem nie ma nic wspólnego z tym do czego przez wiele lat Mercedes nas przyzwyczaił. Czyli do jakości i trwałości. Dzisiaj gdybym miał kupować jeszcze raz taki samochód kupił bym Lancie Musa lub Hondę Jazz.
No i tutaj zaczynają się problemy. Auto nie jest wzorem niezawodności. Notorycznie odmawia współpracy manetka przy kierownicy (Samoczynne włączanie się świateł drogowych), Nie trwałe przednie i tylne zawieszenie, nie trwałe plastiki użyte do wykończenie wnętrza (Skrzypią i wycierają się).
Padła maglownica na grubo przed tym jak na liczniku ukazało się symboliczne 100tys. km ....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

7,4