Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

Bartosz, 14 lat temu
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes Klasa A W168 1.6 102KM 75kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Polecam silnik 1,6 moim zdaniem jest idealny do gabarutów samochodu.
Czytając opinie co niektórych użytkowników myślę że trochę przesadzają ze swoją skrajnością. Owszem samochód nie jest ideałem i można by spodziewać się od mercedesa dużo większej jakości. Ale widziały gały co brały.... Większość głównych wad samochodu można wychwycić (bardzo trwałe zawieszenie, słabe materiały i wykończenie wnętrza)odbywając jazdę próbna. Moim skromnym zdaniem samochód ma bardzo dobry silnik, skrzynie biegów, oraz hamulce. Doskonałe ogrzewanie i wentylację. Duży i pakowny bagażnik.Najsłabszym punktem samochodu jest jego twarde i głośne zawieszenie. Co do cen części to wcale nie są tak drogie jak można by tu przeczytać. Na rynku dużo jest tanich i dobrych jakościowo zmieników. Mercedesem jeździ moja żona jest to nasze 2 auto w domu i tą rolę A-klasa mimo swoich wad spełnia doskonale.
Silnik idealny d wielkości samochodu. Dynamiczny, stosunkowo cichy i zupełnie niezawodny. Jedyne co przy nim robiłem przez cały okres eksploatacji to wymiana świec i oleju. Dodam że rozrząd jest napędzany łańcuchem więc jeden kłopot mniej.
do skrzyni nie mam żadnych zastrzeżeń chodzi płynie i lekko.
Tu nie ma co ukrywać. Auto prowadzi się przeciętnie, zawieszenie bardzo twarde i chyba najbardziej delikatne z całego samochodu. Trakcja tez na przeciętnym poziomie.
Tu jest bardzo dobrze, siedzi się wysoko, duże szyby, trochę przeszkadzają przednie słupki ale to wada każdego nowego samochodu.
mmmm tu mercedes poszalał. bardzo nisko umieszczone radio, bardzo źle umieszczone przyciski opuszczania szyb, i włącznik tylnej wycieraczki tez porażka...
Powiedziałbym doskonale!! Bardzo wydajna klimatyzacja i bardzo wydajne ogrzewanie. Ludziom którzy tutaj narzekają radze wymieniać filtr przeciwpyłkowy ;)
Z przodu bardzo dużo miejsca. Nawet więcej niż w teoretycznie większych samochodach. Z tyłu ciasno na nogi i człowiek siedzi trochę w dziwnej pozycji wiec raczej dłużej jak 2 godziny tam bym nie chciał przebywać .
Silnika nie słychać ale auto posiada dość głośne zawieszenie oraz co tu ukrywać dosyć tanie plastiki które czasami lubią dać znać o sobie ale też nie zawsze.
Jak na gabaryty i silnik, myślę że auto mieści się w normie. Ani nie zaskakuje ani nie rozczarowuje.
Samochód dość drogi w zakupie. Za tą cenę moglibyśmy spodziewać się czegoś więcej. Jednak przy odsprzedaży za auto dostaniemy więcej niż za konkurencje.
Przez pięć lat eksploatacji samochodu wymieniłem zespolony włącznik wycieraczek kierunkowskazów. ( samoczynnie włączające się światła drogowe przy włączaniu kierunkowskazu). Oraz czujnik zamknięcia drzwi od strony kierowcy. (samoczynnie włączające się światło w kabinie w czasie jazdy) Poza tym zwykłe rzeczy eksploatacyjne Akumulator, tarcze klocki, filtry, oleje, itp.
Najsłabszym punktem jest zawieszenie. Wymieniłem sprężyny tylnego zawieszenia, łącznik stabilizatora. Teraz zauważyłem że z przedni amortyzator trochę się poci więc niedługo przyjdzie na niego czas. A padł czujnik ABS przy pedale hamulca to na tyle.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

8,1