Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W169 Limuzyna

Katesh, 10 lat temu
Silnik 1.5 160 BlueEFFICIENCY 95KM 70kW
Rok produkcji 2011
Mercedes Klasa A W169 Limuzyna 1.5 160 BlueEFFICIENCY 95KM 70kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Inne : stukanie w tylnej części nadwozia
Bardzo wygodny samochód dla 4 osób, 5 jeśli naprawdę musisz. Miejsca tyle co w klasie C. Bardzo twarde zawieszenie przez co trzyma się drogi jak przyklejone ale za tona nierównościach zaczyna podskakiwać. Zdecydowanie wygodniej jak tył jest obciążony.
95KM w większości testów dziennikarze stwierdzili że auto z tym silnikiem nie jeździ w ogóle. No proszę Państwa bez przesady. W111 miał 55 KM i jest pra pra dziadkiem dzisiejszej klasy E. Mi 95KM wystarcza w zupełności. mocy może brakować chyba tylko na niemieckiej Autobahn lub piratowi który to ma za dużo kasy na mandaty. Przy normalnej jeździe jest zapas mocy.
W porównaniu z moją Yariską to jest rewelacyjnie. Skok lewarka jest krótki a biegi wskakują precyzyjnie.
Jak już wspomniałem wcześniej auto jest twarde. Z 4 osobami na pokładzie jeździ jak "prawdziwy Mercedes" w pojedynkę zawieszenie reaguje nerwowo na nierówności drogi. trzymanie się auta wyśmienite.
Auto nie jest wyposażona w czujniki parkowania a i tak nie mam najmniejszego problemu z zaparkowaniem, rewelacja.
Rewelacja, wszystko na swoim miejscu, nic nie trzeba szukać ani zgłębiać instrukcji obsługi.
Klimatyzacja jaki o ogrzewanie robią robotę doskonale. Jedno zastrzeżenie mam tylko do automatycznego ustawiania temperatury. Zimą ustawione 22 stopnie a wewnątrz sauna, po jakiejś godzinie zaczyna być zimno, czujnik temperatury ma chyba bardzo dużą bezwładność i reaguje ze sporym opóźnieniem.
Dla 4 osób rewelacja, 5 raczej tylko na krótkie dystanse albo dla desperatów.
Silnik jest stosunkowo głośny, ale słychać go tylko przy otwartych szybach. Wewnątrz panuje cisza i spokój czasami zakłócany skrzypieniem/stukaniem czegoś z tylnej części nadwozia. Serwis nie wie co to jest.
Jak na mercedesa z dobrym wyposażeniem jest przyzwoicie.
Radio z cd i bt, tempomat z ogranicznikiem prędkości,komputer pokładowy, skórzana wielofunkcyjna kierownica, automatyczna klima, 4 szyby elektryczne, centralny zamek, czujnik ciśnienia w oponach, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, komfortowe fotele z regulacją odcinka lędźwiowego. To według mnie ważniejsze opcje wyposażenia. Nowe auto zostało wycenione na niecałe 66000 złotych. Rewelacja.
No może nie tak do końca,bo w sumie to się nic nie zepsuło, ale strasznie irytuje stukanie z tylnej części nadwozia. Serwis nie jest w stanie tego usunąć a coś wyraźnie postukuje na nierównościach. Raz nawet konsultant stwierdził abym głośniej radio nastawił. Strasznie mnie to irytuje więc najniższa ocena.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 160 BlueEFFICIENCY 95KM 70kW [l/100km]