Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W169 Limuzyna

Endriu, 8 lat temu
Silnik 2.0 200 CDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Klasa A W169 Limuzyna 2.0 200 CDI 140KM 103kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie
Silnik : turbina
Przeniesienie napędu : koło dwumasowe
Autko moim zdaniem bardzo udane, niskie spalanie oraz duża przestrzeń, jak znalazł na pierwsze autko, to co się mówi o nich że to samochody dla kobiet to jakiś stary przesąd, ale jeżeli ktoś nie chce wygodnego samochodu to proszę bardzo ;) .
Silnik chodzi cichutko nawet jak na swój wiek, fakt faktem do zrobienia ostatnio miałem turbinę co troszeczkę kosztuje ale teraz to chodzi już jak złoto.
Dwumasa- to można pozostawić bez komentarza , raz po razie co słyszę pada w okolicy 200 tysięcy- mi wytrzymało 220 więc i tak jest dobrze. Poza tym cicha dobrze chodzi czego więcej chcieć ?
Ocena BDB+ jak dbasz tak masz, jeżeli wszystko wymieniane w terminie to nic się nie dzieje, w miarę dobry skręt jak na taki samochód. Jedyny minusik za brak tempomatu w mojej wersji ;/
Lusterka są działają widoczność dobra. patrzymy lewo/prawo i jest dużo przestrzeni do sprawdzenia swojego bezpieczeństwa - również na + POLECAM dla wszystkich niskich i wysokich.
Mercedes to już wszystko mówi - wszystko na swoim miejscu beż tysiąca guzików na który każdy bajer są 3 tak jak to jest w francuzach.
Szybko się nagrzewa jak i chłodzi, klimatyzacji tak samo szybko, dziwne jest to że przy klimatyzacji nie rośnie spalanie nie wiem czy tego nie zauważam czy faktycznie tak jest.
O tym już pisałem kilka razy, jeździłem czasem w pięć osób i też było całkiem nieźle ale dla 4 osób 180cm + wygodniejsze są chyba tylko vany o to spore.
No to największa bolączka tego samochodu - jeżeli przekroczymy 140km/h i będzie lekki wiatr to wydaje się że mamy wichurę. Ale jeżeli jedziemy do 120 czy po mieście jest cichutko jak w E-klasie ;)
Jak dbasz jak masz, lejąc dobre paliwo wymieniając filtry w terminie oraz olej wtedy nie ma zbytnich problemów - poza kołem dwumasowym a w moim przypadku również turbina
Co najmniej dobry+ mogło by być lepiej szczególnie jeżeli ktoś kupował ten samochód jako nowy, ale w przypadku kupowania samochodu 5-7 letniego to jeden z lepszych wyborów.
Aktualnie u mnie nic się nie zdarzyło a przywiozłem tylko z uszkodzonym tempomatem który musiałem wymienić - koszt 150zł do tego tylko filtry i olej oraz klocki przód które raczej usterką nie są.
Koło dwumasowe oraz turbina to w sumie nie jest tak źle skoro samochód ma już 11 lat oraz ponad 200k przebiegu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 200 CDI 140KM 103kW [l/100km]

5,3