Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W176 Hatchback 5d Facelifting

filipooo, 7 lat temu
Silnik 180 d 109KM 80kW
Rok produkcji 2016
Mercedes Klasa A W176 Hatchback 5d Facelifting 180 d 109KM 80kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przepiekny design i kolor auta niesamowity w każdym świetle piękny od soczystej zieleni do ciemnej i wyrazistej
Autko piękne w cudownym wyjątkowym zielonym kolorze który praktycznie wszystkim się podoba z bardzo małym spalaniem. wydaje się nie za duże na zewnątrz ale w środku dużo miejsca na nogi z tyłu i świetne trzymanie się drogi ale to zasługa bardzo dużego jak na ta klasę rozstawu osi 2,7m co jest wynikiem wiekszym od skody octavia a podobnym do toyota avensis
Jak na razie bez uwag bardzo oszczędny i cichy
Płynnie cicho i według mnie szybko zmieniajaca biegi pozwalajaca jechać 90km/h przy zaledwie ok 1500 obr
Auto trzyma się drogi jak przyklejone i ma bardzo dobry skręt nawet troszeczkę lepszy od mojej poprzedniej toyoty yaris która jeszcze sporo krótsza była
Małe okienka ale jak dla mnie widocznośc ok tylko polecam mieć kamere cofania bo bez niej rzeczywiście do tyłu byłoby słabo.
Wszystko pod ręką a sterowanie pokrętłem komputera muzyki telefonu razem z guzikami w kierownicy po kilku dniach intuicyjne i nie odwracające zbytnio uwagi od sytuacji na drodze.
Dobrze chłodzi szybko grzeje narazie najniższe temeratury ok 7 stopni Raczej nie polecam automatycznej klimatyzacji dopłata 2500zl a ta w standarcie można powiedzieć że półautomatyczna jest i każda zmiana temperatury i parametrów wyświetlana jest na dole wyświetlacza
jak to w aucie tej wielkosci 5 dużych osób raczej kiepsko ale jak nie odsunę na maksa fotela kierowcy to z tyłu dla dwóch pasażerów bardzo dużo miejsca na nogi tylko troszkę się trzeba zgiąć przy wsiadaniu. Autko dosyć niskie ale tak bardzo można odsunąć fotel kierowcy że spokojnie można praktycznie na prostych nogach jechać (mam 185cm) a jeszcze dalej mogę cofnąć
Byłoby bardzo dobrze ale w wersji stylistycznej amg minimalnie felgi 18 cali na niskim profilu 40 co niestety powoduje że jadąc nawet szybko najbardziej słyszymy koła.
Nie jest to może silnik o sportowych osiągach ale do przyjemnej także dynamicznej jazdy w zupełności wystarcza a wyprzedzanie nie sprawia żadnego problem. Także 7 biegowy automat sprawuje się świetnie. Jest także bardzo cichy i kulturalny. Niestety komputer przekłamuje tzn zaniża spalanie o ok 0,4 l ale i tak mierząc realne spalanie pod korek wychodzi bardzo dobrze. I tak według komputera jadac na mazury ok 200-250km w jedna stronę, jadąc spokojnie zgodnie zwykłymi drogami prędkości ok 90km/h najniższe spalanie bez klimy 3,8l a z klimą 4,2. Na normalne dojazdy z pod warszawy do samego centrum warszawy ok 21km w jedna stronę wychodzi mi ok 4,5 ale jak było lato było nawet czasami 4.0 a średnio 4,2 na kilku bakach sprawdzone a teraz jak się ochłodziło, wiec nawet doliczając przekłamanie komputera spalanie ok. realnie 5 litrów przy ruchu mieszanym do centrum warszawy i raczej spokojnej jazdy to super wynik. Najczęściej jeżdze w trybie comfort bo spalanie wychodzi mi praktycznie takie jak w eco a dużo przyjemniej się jeździ. Tryb eco może na autostradach się opłaca ale na dojazdy do pracy lepiej jak nie włącza się tryb żeglowania czyli tryb komfort bo szybciej silnik się nagrzewa a i reakcja gazu znacznie przyjemniejsza. Zdecydowanie polecam ten silnik i naprawdę nie rozumiem jak komuś nie zależy na byciu pierwszym spod świateł by brać benzynę. Na jazdach próbnych jednak i to spokojnie jadąc spalanie po mieście według komputera raz udało mi się osiągnąć 9l a tak normalnie jednak raczej ok 10l a 109km diesel tylko po warszawie osiągałem 5-5,5 a rzadko zbliżałem się do 6 l ale spokojna jazda . Wiec podsumowując najwyższe mierzone przy dystrybutorze spalanie na całym baku jakie miałem to 5.2 wiec naprawde super. no w zimie pewnie jeszcze podskoczy ale nie sadze by 6 przekroczyło bo autko się szybko nagrzewa.
No niestety dodatki kosztuja i wyraźnie podwyższają cenę samochodu ale z podobnym pakietem golf wychodzi tylko 10-15 % taniej
Narazie nie było
też brak