Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W177/V177 Hatchback

Pio, ponad rok temu
Silnik 2.0 250 224KM 165kW
Rok produkcji 2020
Mercedes Klasa A W177/V177 Hatchback 2.0 250 224KM 165kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Może nie są to małe wyniki, ale naprawdę niewiele pali jak na tę dynamikę i napęd 4x4
Piąta gwiazdka odebrana ze względu na skrzynię biegów. Luksusowy kompakt to dobre określenie dla tego samochodu - tak właśnie się powinno tworzyć konkurencję dla Toyoty Corolli, Peugeota 308, Audi A3 etc. - ale z gwiazdą na masce.
Dynamika bardzo dobra! Do przebiegu 40000 żadnych usterek, oznak zużycia. Póki co jedzie.
Największa pięta achillesowa tego samochodu. Czasem zdarza się jej nienaturalnie szarpnąć przy hamowaniu, zwłaszcza przy jeździe miejskiej i zatrzymywaniu się do 0 km/h. Nie mówię tu o jakiejś szaleńczej jeździe, wręcz przeciwnie - zdarza się i przy spokojnej. Coś tu ewidentnie jest nie tak, bo moją opinię podzielił jeden z poprzednich oceniających, a i takie samo zjawisko występuje u znajomego jeżdżącego odmianą A200. Zobaczymy, jak zniesie ona próbę czasu… ale nie winszuję niezwykłej trwałości, nawet przy właściwym i adekwatnym dla skrzyń automatycznych serwisie olejowym. Zjawisko występuje niezależnie od tego czy skrzynia jest ciepła, czy zimna.
Prowadzi się doskonale. Niezwykle precyzyjny i jednocześnie łatwy w prowadzeniu. Zdaje się sprawiać wrażenie zabaweczki na kółkach.
Kwestia gustu? Dla mnie urodziwość jest bezdyskusyjna. Tak powinien wyglądać wyższej ligi kompakt!
Nie wiem, co tutaj napisać. Lusterka jak lusterka, tylna szyba adekwatna do kształtu i wyglądu samochodu. Nie jest to dostawczak, żeby ciężko było ocenić np. długość samochodu w lusterku. Nigdy nie odczułem jakiejś „niedowidoczności”
Nie jest to samochód dla ludzi nieobytych z technologią, jak i wykorzystujących samochodów jako tłuka do transportu z punktu A do B. Przy bliższym poznaniu się i próbie zrozumienia zastosowanych rozwiązań, okazuje się ze wszystko ma bardzo duży sens, dużo większy niż wydawać mogłoby się w chwili zapoznania z samochodem. Tyczy się to zwłaszcza sterowania funkcjami samochodu z poziomu kierownicy.
Wieje, dmucha, chłodzi i grzeje skutecznie. Jak przystało na samochód z gwiazdą na masce.
Kompakt. Faktycznych wymiarów pojazdu nie oszukasz. Z przodu rewelacyjnie - natomiast z tyłu komfortu zaznają za mną, kierowcą (178 wzrostu) - tylko osoby niemające więcej niż 170 cm.
Poprzedni oceniający, z którym zgadzam się w sprawie skrzyni biegów uznał, ze w tym samochodzie jest głośno! W moim odczuciu jest to najcichszy kompakt, z jakim kiedykolwiek się spotkałem. Ja tam przy prędkości 150 km/h mogę w samochodzie rozmawiać szeptem i nie mieć obaw o sen nawet ludzi będących na tylnej kanapie. Dzieci śpią spokojnie nawet przy 160-170… ;)
Mercedes to mercedes. Typowy przegląd wykonywałem 2 razy, co 15k km - żadnych usterek - powiedzmy, ze typowa wymiana oleju w ASO to koszt ~1500 PLN.
Chcesz mieć fajnego kompakta z gwiazdą na masce, to płacisz tyle ile musisz. Zobaczymy, jak będzie z utratą wartości po upływie 5 lat - niemniej jednak konkurencja jakoś wiele tańsza nie jest, a bywa i droższa przy podobnej specyfikacji.
U mnie nie wydarzyło się kompletnie nic do przebiegu 40 000. Z czasem pewnie będzie gorzej
U mnie nie wydarzyło się kompletnie nic do przebiegu 40 000.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 250 224KM 165kW [l/100km]

9,8