Lista ocen Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 (199) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 225 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcin9346
Sedan W202 2.0 136KM 100kW
Klimatyzacji nie było, ale dopóki samochód nie stoi w pełnym słońcu, to nawet latem sam nawiew daje radę. Wiadomo, że nie zrobi z wnętrza samochodu lodówki, ale jest w stanie utrzymać znośną temperaturę wnętrza. Ogrzewanie jest bardzo dobrze. Silnik nagrzewa się szybko i schładza stosunkowo długo, także w zimie ogrzewanie szybko zaczyna działać i działa nawet po 1-2 godzinnym postoju. Dodatkowo ten model ma, jak każdy Mercedes dwustrefowe...
~zbiku
Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW
Dmuchawa super sprawna- przy komplecie pasażerów wystarczy ustawić nawiew na 1 program i wystarczy. Nic nie paruje (po wymianie filtra kabinowego- układ jest sprawniejszy). W zimę wystarczy włączyć magiczny przycisk na panelu przedniej szyby i po paru chwilach już odparowane. Mój ma klimę- pewnie to pomaga. Klima też pierwsza liga- świetnie chłodzi, w zimę świetnie osusza. Nagrzewnica działa aż dziwne- wystarczy przejechać dosłownie 1-2 km...
~sony 11
Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW
Tu to mam zastrzeżenia. Jak to diesel długo się nagrzewa w porównaniu do auta z silnikiem benzynowym. Jak już się nagrzeje to jest bardzo gorąco fajnie tylko regulacja to inna sprawa. W aucie jest albo gorąco albo zimno, nie można ustawić letniego powietrza. Środkowym tunelem leci tylko zimne powietrze bo mecr tak ma po to żeby w zimę czuć się jak w lato z włączaną klimatyzacja. Wolał bym normalne rozwiązanie a nie elektryczne sterowanie....
~Tomasz_Dulak
Sedan W202 2.0 D 75KM 55kW
Bardzo szybko nabiera temperatury, od włączenia silnika do 3 minut można trochę uzyskać już ciepełka, a przejechanie 1-2 kilometrów daje na prawdę niezły efekt. A jak jest zagrzany to mi się zdaje że kotłownie mam w bagażniku, dawanie na maksymalne ciepło i dmuchawę na 4 daje czadu w kilkadziesiąt sekund. Gorzej natomiast sprawuje się z chłodzeniem, wiele dłużej trzeba czekać na ochłodzenie, a czasem lepsze i szybsze jest otwarcie okien.
~majki
Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW
NIE MA KLIMY!!! to bolączka, jedyny istotny mankament tego auta. gdyby to pominąć, to brak zastrzeżeń. nawiew bardzo efektywny, problem zaparowujących szyb nie istnieje (tylna oczywiście ogrzewana). w tym miejscu uwaga do narzekających: trzeba stosownie do potrzeb wymieniać filtr kabinowy! natomiast letnie upały pomaga przetrwać szyberdach. nastawiony na maksa nawiew jest natomiast za głośny.
~jarek
Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW
Tu mam małe zastrzeżenia chodzi mi o sterowanie ogrzewaniem , są dwa pokrętła każdy z przodu ma swoje ale jest to trudne do wyczucia regulacja jest elektryczna, która się zawiesza i wymaga naprawy. Dodatkowo przez środkowy nawiew leci tylko zimne powietrze co na początku mnie trochę dziwiło. Mercedes za to ma bardzo wydajne ogrzewanie tylko same sterowanie trochę irytuje.
~perzu126
Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW
Zimą ciepło a latem chłodno. Wentylacja jest niezwykle skuteczna. Nawet jesienią w czasie jazdy w deszczu wystarczy włączyc nadmuch na 2 bieg, żeby szyby nie parowały. W upale na trasie nie narzekam na brak klimy. Włączam nadmuch i otwieram tylko szyberdach i jest przyjemny przewiew, ale nie ma przeciągu. Wentylacje w C klasie doceniam, kiedy wsiadam do aut innych marek.
~krzysiek_zasponx
Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW
W zimę - bardzo szybko robi się ciepło (temperatura jest brana tutaj z tzw. małego obiegu, a więc jest to moment). Al jest i minus - w lato dmuchawa jest mało efektywna, a do tego na wyższych obrotach głośna. Brak klimatyzacji jest w moim samochodzie bardzo odczuwalny...Ogrzewanie tylnej szyby - bardzo efektywne, nawet w zimę i przy dużych mrozach.
~WDB Piotr
Sedan W202 2.5 D 113KM 83kW
Całkiem OK. Mam wersje bez klimy i po przejechaniu 4km w aucie mam już saunę :) W ciepłe dni stosuje \"zimny łokieć\" i też nie narzekam :)Ogólnie to klima nie jest dla mnie tak pożądana i konieczna. Niestety trzeba ją serwisować i regularnie odgrzybiać gdyż zbiera się w niej straszny syf, który potem leci nam prosto w twarz :)
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C W202 Sedan W202
7,6
11,2
10,8
~mietek
Sedan W202 2.5 D 113KM 83kW
Bardzo dobra klimatyzacja. Mam manualną i chyba bym jej nie zamienił na automat Ci którzy jeździli to wiedzą co mówię! Im bardziej ciepło tym ona bardziej jest wydajna. Minus za nagrzewanie sie wnętrza, pewnie to też wina ciemnej tapicerki. Często nalezy wymieniać filtr przeciwpyłkowy bo spada wydajność nawiewu.
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202