Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Kombi T204 Facelifting

Paweł, 7 lat temu
Silnik 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
Rok produkcji 2012
Mercedes Klasa C W204 Kombi T204 Facelifting 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : połączenie silnik + skrzynia biegów znakomita ekonomia
Silnik : kolektor dolotowy
komfort jak i ekonomia na znakomitym poziomie. Przyzwoita dynamika. Auto mnie nigdy nie zawiodło. Wadą jest mało miejsca na nogi w tylnym rzędzie. bagażnik też średniej wielkości. ogólnie polecam jeśli ktoś nie przewozi ludzi z tyłu, lub są to niskie osoby.
w Aucie wymieniłem już kolektor dolotowy ( pękają w tym silniku wada fabryczna ). reszta to sprawy eksploatacyjne, pompa wody też ma prawo się zużyć przy takim przebiegu. Kultura pracy znacznie lepsza niż w poprzedniej generacji CDI.
Standardowo dla mercedesa zdarzają się delikatne szarpnięcia na zimnym silniku. Ten sam problem miałem z poprzednią C klasą. Przy 1500 obr/min na liczniku 102 km/h. Jestem zadowolony
zawieszenie praktycznie to samo co w modelu 203 komfortowe, ale bez przesady.
Brakuje miejsca na nogi na tylnej kanapie, ale ja jestem 2 metrowcem. Niższe osoby nie powinny mieć problemu.
Silnik jest dość mocno słyszalny podczas przyspieszania
dane z tankowania ( przebieg i litry) zapisuje od roku w aplikacji Fuelio. Rzeczywiste spalanie jest ok 0.3 l większe niż pokazuje komputer. Jeżdżę gównie w trasy 40-50 tys rocznie. Zużycie na tempomacie przy 150 km/h wg komputera 4,9-5,1 dla mnie rewelacja. Silnik dość głośny podczas przyspieszania, sytuacje ratuje 7 biegowa skrzynia. Moc auta i zużycie paliwa znacznie się poprawiły po wymianie kolektora ssącego (pękają, bolączka tego silnika).
Nigdy nie zdarzyła mi się usterka, która by unieruchomiła samochód.

On - zużycie paliwa dla silnika 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW [l/100km]

5,8