Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Kombi T204

d, 14 lat temu
Silnik 1.8 200 K 184KM 135kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Klasa C W204 Kombi T204 1.8 200 K 184KM 135kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : agility control (chociaż w standarcie bez ręcznej zmiany na sport) = komfort + dynamika nie osiągalna imho u konkurencji w tym segmencie. Na Polskie drogi polecam - bez konkurencji w tym przedziale cenowym (w niemczech pewnie minimalnie wygrałoby bmw).
W sumie rewelacyjne auto. Miałem kupić alfę 159 w kombi, a moim wymarzonym było bmw 3. Z przodem w avantgardzie może imho stawać w szranki z alfą jeśli chodzi o wygląd. A na polskich drogach myślę teraz, że bmw odpada porównując z c klasą w codziennym użytkowaniu (komfort dużo wyższy, a przy dynamicznej jeździe ten sam poziom). Audi odpadło z uwagi na przedni napęd, chociaż tyłeczek w kombi ma może ciut ładniejszy.
Elastyczność dobra, na razie pozytywne odczucia - nie piłowałem go jeszcze z racji małego przebiegu, ale przy niskich obrotach zachowuje się bardzo zadowalająco. Przesiadłem się z diesla więc bardzo cichutko. Przy większych obrotach mało \"rasowy\" dźwięk - niektórzy mówią jak odkurzacz (pewnie z racji małej pojemności - tak naprawdę to 1.8 - 184KM)
Skrzynia precyzyjna i przyjemnie krótki skok. Dużo lepiej niż w poprzednim (volvo s60). Trochę za bardzo przenosi na drążek pracę silnika.
Absolutnie rewelacyjny układ jezdny. Spodziewałem się dużo ale i tak byłem pozytywnie zaskoczony. Najlepszy na polskie drogi spośród wszystkiego co dotychczas prowadziłem - komfort kiedy potrzeba wytłumiać nasze drogi, utwardza się przy dynamicznej jeździe. Agility control w standarcie. I do tego jeszcze napęd tył! Układ jezdny to największa zaleta tego samochodu.
Widoczność ok.
Wszystko super. Począwszy od komputera resetującego 1 zestaw statystyk po 5h wyłączonego silnika, poprzez bardzo praktyczną podziałkę radia, a skończywszy na sterowaniu z kierownicy i podłączeniu komórki w standarcie oraz wielu wielu innych bardzo praktycznych rozwiązaniach na najwyższym poziomie. Dodałbym możliwość regulacji głośności z pokrętła na podłokietniku. Lubie dobrze rozplanowane sterowanie (i dużo przycisków) - tutaj jestem w 99.9% usatysfakcjonowany. Pół-elektryka siedzeń w standarcie miłym dodatkiem. Jako minus (chociaż mnie specjalnie nie przeszkadza) można zaliczyć na pewno jakość plastików deski - o klasę niżej niż w bmw czy audi.
2 strefowa automatyczna klima w standarcie (bez zastrzeżeń) + podgrzewane siedzenia = super
z przodu rewelacyjnie, z tyłu lepiej niż myślałem, dla 4 osób b. dobrze. bagażnik w kombi może nie za duży, ale wystarcza. (gdyby był większy mogłaby ucierpieć sylwetka).
generalnie tego się spodziewałem. wyciszenie b. dobre, ale na zewnątrz huk powietrza które opływa samochód. Nie otwieram okien w trakcie jazdy więc ok - ale jak ktoś lubi to potwierdzam plotki - ogromny huk. Wyciszenie silnika ok.
Jak na 184 km nie jest źle. Jak na 1.8 mogłoby być lepiej. Może będzie trochę mniej podawał jak przekroczy kilka tysięcy. Przy benzynie i takim zawieszeniu oraz napędzie na tył, aż chce się czasami wcisnąć. Trochę czuć w portfelu przy dużych przebiegach i to po dieslu od volvo który palił 6 litrów.
Kupiłem po sporym jak na mietka rabacie + koszt na firmę. Do tego dochodzi 100% odliczenia vatu (kratka - swoją drogą całkiem zgrabna i pies nie ma szans przeskoczyć:) W sumie wyszło minimalnie taniej niż alfa po rabacie - ale to już za sprawą odliczenia 100% vatu (uwierzcie lub nie:) - bo tam nie da się kratki włożyć i dużo taniej niż bmw - tez nie da się kratki wstawić (nawet gdyby było tyle samo i tak bym wziął c klasę).
Za krótko używam. Napiszę za poł roku.
Za krótko używam. Napiszę za poł roku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 200 K 184KM 135kW [l/100km]

10,3