Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Limuzyna

rocznik 1955, 14 lat temu
Silnik 1.8 180 K 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Mercedes Klasa C W204 Limuzyna 1.8 180 K 156KM 115kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Po włączeniu silnika nic więcej nie muszę ustawiać (światła, klimatyzacja itp.). Raz to tylko zrobiłem przy ustawianiu wartości początkowych w komputerze. Obsługa głośnomówiąca do 15 telefonów komórkowych (bluetooth). Komfort, wygoda, bardzo lekko się go prowadzi.
Bardzo wygodny, prosty w obsłudze. Nawet na dłuższej trasie nie czuje się zmęczenia - bez wątpienia jest to zaleta m.in. foteli i zawieszenia. Duża zwrotność - średnica zawracania to ok. 10 m.
Silnik benzynowy o poj. 1597 cm3, 157 KM, z kompresorem,wersja BlueEfficiency - brak takiej wersji w opisie OCENY! Bardzo cichy. Prawdziwej mocy nabiera dopiero od obrotów 2800-3000. Wtedy dżwięk silnika to jakby wysoki \"wizg\". Maksymalne obroty to 6450. W jeździe miejskiej (Warszawa)optymalne obroty przy spokojnej jeździe (sugerowane również przez komputer) to 1200-1500 obr/min!!! Przyspieszenie do 100 km/h to nie więcej niż 9,5 s.
Skrzynia manualna. Krótkie przełożenia, biegi \"wchodzą\" lekko, bez zacięć. Wsteczny bieg - po pokonaniu wyczuwalnego oporu.
Autem się \"płynie\". Na wybojach i skrzyżowaniach z szynami tramwajowymi słychać charakterystyczne \"stukanie\" amortyzatorów, ale się tego w ogóle nie odczuwa! Nie brałem wyposażenia sportowego, więc jest tylko wersja \"komfortowa\"
Bardzo dobra widoczność do przodu, słupki boczne nic nie zasłaniają. Na boki i do tyłu też nie mam zastrzeżeń. Układ PARKTRONIC wykrywa przeszkody z przodu i tyłu do ok. 20 cm. Lusterka automatycznie przyciemniane, dobrze ukazuja sytuacje z boku pojazdu.
Z punktu widzenia kierowcy uważam, że doskonała. Dla mnie (170 cm)np. idealnie dopasowana wysokość podłokietników (dla prawej i lewej ręki). Również obsługa innych elementów nie wymaga od kierowcy szczególnej zmiany położenia ciała. Wszystko jest \"pod ręką\".
Klimatyzacja trzystrefowa. Cały czas mam ustawioną na AUTO. Nie czuje się podmuchów powietrza ani nie słyszy działania klimy. Tylko na początku, gdy musi sie dostosować do założonej temperatury, to działa głośniej. NIGDY mi nie zaparowały szyby. Nic jej też \"nie czuć\". W zimie przy dużych mrozach pełne odszronienie szyb i ogrzanie wnętrza trwało ok. 3-4 minuty. Bardzo przydatna opcja to REST - ogrzewanie wnętrza po wyłączeniu silnika przez ok. 30-40 minut (wykorzystywanie ciepła z silnika). Poza ustawieniem automatycznym można samemu ustalić dla 3 stref indywidualne warunki temperatury i nawiewu (praktycznie nie stosuję).
Dla mojej rodziny - 4 osoby dorosłe o wzroście ok 170 cm - brak zastrzeżeń, również dla osób siedzących z tyłu. W kanapie tylniej b.wygodny podłokietnik.
Do szybkości ok.130-150 bardzo cicho. Dopiero przy wyższych szybkościach trochę słychać \"opływ\" powietrza. Przy otwartych szybach nie jeździłem, więc nie moge skomentować
W mieście, b.spokojna jazda przez Centrum - zgodna z sugestiami komputera, to ok. 8,6-9,0 l/100 km. Przy przejeździe z jednego końca miasta na drugi 7,6-7,8. Aktualnie mam średnie spalanie w mieście 9,3-9,5 l (nie za bardzo się stosuje do wskazań komputera). Na trasie ok. 500 km, przy szybkości ok. 120-150 km/godz, to 6,5-7,0 l/100 km. Przypuszczam, że na autostradzie faktyczne spalanie wyniosłoby 5,0-5,5 l/100 km przy szybkości 110-130 km - ale tego jeszcze nie sprawdzałem. Przeglądu jeszcze nie miałem, ale cena poniżej 1000 PLN.
Uważam, że cena odpowiada jakości, ale jak na nasz rynek, to mógłby być trochę tańszy.
NIC nie było - 6 miesięcy użytkowania
NIC