Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Limuzyna

perezes, 14 lat temu
Silnik 1.8 180 K 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Mercedes Klasa C W204 Limuzyna 1.8 180 K 156KM 115kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : średnica zawracania
Inne : Skrzypienie fotela kierowcy
Fajnie się jeździ, ale jest za mało miejsca, a silnik nie rekompensuje spalania swoimi osiągami. Dość bogate wyposażenie standardowe. Ładny wygląd auta, ale nie polecam, bo uważam że jest za drogie i zbyt małe.
Podziewałem się czegoś lepszego po Mercedesie... słaba elastyczność, a silnik nie jest cichy. Nie jest tak źle, dlatego daję 4:)
Co do skrzyni nie mam zarzutów, biegi wchodzą gładko i precyzyjnie.
Bardzo fajnie się jeździ, jednak przy wysokich prędkościach ciężko się utrzymać w pasie, gdyż najmniejszy ruch kierownicą powoduje zmianę kierunku jazdy. Jest to mój pierwszy samochód z napędem na tył i nie chcę już napędu na przód:) Gdyby nie ESP to poślizg przy co czwartym zakręcie, a zimą bym nie pojeździł.
Widoczność dobra, mogłaby być lepsza do tyłu, można w coś uderzyć zderzakiem przy cofaniu.
Generalnie wszystko na swoim miejscu i z niezłych materiałów, ale nie są to materiały najwyższej jakości, tylko szare plastiki. Brak miejsca na telefon - musiałem kupić uchwyt przyklejany do szyby (wbudowany zestaw głośnomówiący - rewelacja), uchwyty na napoje (za dopłatą!) przy drążku zmiany biegów, więc nie postawisz dużego kubka, można też zahaczyć przy zmianie biegów.
Samochód szybko się nagrzewa/oziębia, tylko czasami szyby parują, ale w niewielkim stopniu.
Porażka! Mam 185cm i ledwo się mieszczę, czuję się jak w puszce, nie wiem gdzie miałem oczy jak to kupowałem! Z tyłu jeszcze gorzej, kolanami dotyka się do fotela a nad głową niewiele miejsca. Gdy postawiłem fotelik dla maleństwa, z przodu nie daje się jechać, chyba że masz 150cm i lubisz jeździć na pionowo! Bagażnik może i nie mały, ale trudno dostępny. Ledwo włożyłem wózek i zostało bardzo niewiele miejsca. Na plus mogę zapisać otwieranie bagażnika z pilota.
W mieście nie jest najgorzej, chociaż słychać silnik, ale na trasie jest mało przyjemnie, szumy zaczynają się już od 100 km/h. Im szybciej tym głośniej (szumy nie silnik!).
Powiem szczerze, że dużo jak na taki mały silnik. Nie udaje mi się zejść poniżej 12 l/100km w mieście, a jeżdżę spokojnie. Przy dynamicznej jeździe potrafi nawet spalić 13,5. Na trasie można zejść poniżej 8 l przy jednostajnej jeździe. Dodam, że auto nie jest mocno dynamiczne, chociaż na trasy wystarcza. Przyspieszenie w tym silniku na poziomie Renault Megane za pół ceny Merola.
Wsiadałem do \'niemieckiego\' citroena c5 i widać od razu różnicę na korzyść mercedesa, ale za takie pieniądze chciałoby się coś lepszego, a nie trzeszczące plastiki i jeżdżenie do serwisu z bzdurami.
Fotel naprawiany kilka razy (skrzypienie) już po kilku tysiącach, zimą skrzypienie plastików i stuki z zawieszenia (przy dużych mrozach), skasowało mi dwa razy wszystkie numery z książki i ustawienia w komputerze - drobiazg ale jaki denerwujący! dużo czasu zajęło mi ponowne zgrywanie telefonów i ustawianie wszystkiego. Przy 11 000km zauważyłem pęknięcia w tapicerce skórzanej (dokładnie eko-skóra)!
Brak jak do tej pory i mam nadzieję, że się to nie zmieni.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 180 K 156KM 115kW [l/100km]

12,3