Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Kombi

Silnik 200 184KM 135kW
Rok produkcji 2017
Mercedes Klasa C W205 Kombi 200 184KM 135kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Genialny silnik i przeniesienie napędu. Szybki automat. Umieszczenie dzwigni zmiany biegów pod kierownicą jest nieporozumieniem - jeżeli masz drugie auto, będziesz się mylił. To samo dotyczy multi-przełącznika do wszystkiego po lewej stronie kierownicy. Słaba widoczność we wszystkich kierunkach (poza na wpost).
Genialny silnik i przeniesienie napędu. Auta z 200+ KM pod maską nawet nie statują do W205. Jestem mile zaskoczony dziełem inżynierów mercedesa. Wręcz 184KM to aż nadto dla tego auta.
Świetna skrzynia. Przekonałem sie do automatów. Szybka i zmienia biegi bez szarpnięć. Dzwignia zmiany biegów pod kierownicą jest dziwnym pomysłem - jeżeli masz drugie auto, to będzie ci sie mylić. Dodatkowo, zgromadzenie wszsytkich przełaczników po lewej stronie powoduje, że przełączenie czegokolwiek wymaga spojrzenia na ten mega skomplikowany przełącznik...
Agresywny wygląd i bezpieczeństwo wzięły górę nad rozsądkiem. Widoczność na boki bardzo słaba ze względu na małe okna i szerokie słupki przednie. Widoczność do tyłu ratuje tylko kamera cofania.
Co chwila drobne problemy z elektroniką: touch pad padł, centralny zamek, podświetlenie zegarów, itp.
Zadnych poważnych usterek jak dotąd.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200 184KM 135kW [l/100km]

10,7