Lista ocen Mercedes Klasa C W205 Limuzyna (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Limuzyna 180 156KM 115kW
Posiadam wersje z manualna skrzynia i jestem zadowolony ponieważ podjeździe znajomego cla z ty silnikiem i automatem miałem mieszane odczucia przy normalnej jeździe skrzynia działała dobrze ale przy ostrzejszym traktowaniu gubiła się mieszała biegi i te redukcje z opóźnieniem raczej nie do zakceptowaniu w porównaniu z skrzyniami zf 8 biegowymi naprawdę kiepsko wypada Co najważniejsze manual ma długie przełożenia co skutkuje w transie niskim...
~uprightbassmatt
Limuzyna 200 184KM 135kW
Skrzynia w trybie Comfort pracuje doskonale aczkolwiek demonem prędkości nie jest i domyślam się, że automat BMW czy VW DSG radzi sobie szybciej z agresywną zmianą biegów, gdy chcemy pocisnąć czy pojechać dynamicznie. Mimo wszystko oceniam skrzynię jako doskonałą bo nie jestem typem człowieka ścigającego się z każdym spod świateł. W razie czego jest tryb Sport i Sport+ jak ktoś lubi wyższe obroty. W trybach Eco i Comfort nie słychać i nie czuć...
~Waldeck
Limuzyna 200 184KM 135kW
Mój pierwszy eksploatowany automat/ okazyjnych nie liczę/ ,jezdziłem na jazdach próbnych m.in. grupą VAG z DSG - moim zdaniem skrzynia G -tronic w niczym jej nie ustepuje.Znam tez automaty Opla i forda- od nich zdecydowanie lepiej.4 gwiazdki- bo automat zawsze czuc/ przynajmniej ja tak mam /,nawet 9-biegowy.W trybie sport plus-szatan, nie auto.
~MarekD
Limuzyna 160 129KM 95kW
Dramat. Szarpie przy zmianach w górę i w dół w zakresie 1-3 biegów. Dopiero od 4rki robi się miękko. Ale najgorsza jest opóźniona reakcja na próbę przyspieszenia kiedy skrzynia przez 1,5sek zastanawia się co ma zrobić po czym zrzuca 4 biegi i najpierw przyhamuje po czym gwałtownie wystrzeli z przeraźliwym wyciem.
~Mateusz
Limuzyna 200 184KM 135kW
Klasyczny automat ma to do siebie że redukcja biegów jest odczuwalna w przeciwieństwie do np. DSG. Nie mniej w normalnej jeździe nie widać różnicy między nim a dwuskrzydłowym automatem. Zaznaczam przy tym ze mam wersję która posiada najnowszy sterownik skrzyni.
~Neeksay
Limuzyna 250 211KM 155kW
Skrzynia o charakterze komfortowym. Biegi zmienia bardzo płynnie, bez żadnego nawet najmniejszego szarpnięcia. Niestety ma to swoją cenę. 7G jest na tle konkurencji poprostu wolna. Do dynamicznej jazdy z licznymi wyprzedzaniami nie polecam.§
~Pozdrawiam Lp
Limuzyna 220 BlueTEC 170KM 125kW
Jak na comforcie trzyma za nisko obroty silnika do prędkości tak na sporcie skrzynia chodzi jak by nie wiedziała kiedy bieg zmieniać tylko trzyma 2400 ob s zamaiast sport plus tak robić
~Tomasz
Limuzyna 220 BlueTEC 170KM 125kW
Najlepsza skrzynia biegów!!! Dynamika niesamowita. Może na zimnym silniku w zimie trochę szarpie na początku, ale która skrzynia automatyczna nie szarpie na zimnym?
~Krzychu
Limuzyna 180 156KM 115kW
Nieraz szarpnie .... ale uczy się i po raz drugi w tym dniu tego już nie zrobi. Zimą mniej szarpie ... że zapomina się o tym.

Mercedes Klasa C W205 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~nautilus
Limuzyna 200 BlueTEC 136KM 100kW
Do miasta rewelacja, na trasy nieco zbyt wolna ale nigdy się nie zachowywała dziwnie, praca bardzo płynna.
Mercedes Klasa C W205 Limuzyna