Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Limuzyna

Neeksay, 8 lat temu
Silnik 250 211KM 155kW
Rok produkcji 2014
Mercedes Klasa C W205 Limuzyna 250 211KM 155kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Super osiągi z niskim spalaniem. 6,0l przy ekonomicznej jeździe w trasie i 9,1l przy dynamicznej (tempomat na 190km/h przez ? trasy) na trasie Warszawa-Kudowa.
Fajne, dobrze wyglądające auto, z fenomentalnym (moim zdaniem) jak na beznzynę kompromisem pomiędzy osiągami a spalaniem. Samochód warty polecenia. Godny rywal dla A4 B9 i 3er F30.
Super dynamika z relatywnie jak na benzyniaka niskim spalaniem. Jako duży plus można zaliczyć maksylamny moment obrotowy dostępny najniżej jak widziałem (od ok. 1300rpm). Nie brzmi genialnie, ale czego by się spodziewać po rzędowej 4.
Skrzynia o charakterze komfortowym. Biegi zmienia bardzo płynnie, bez żadnego nawet najmniejszego szarpnięcia. Niestety ma to swoją cenę. 7G jest na tle konkurencji poprostu wolna. Do dynamicznej jazdy z licznymi wyprzedzaniami nie polecam.§
Dosyć bezpośredni układ, aczkolwiek nie tak jak te znane z BMW. Mogłoby być lepiej, ale nie doskwiera to za nadto kierowcy. W trybie sport fajnie wrażenia zapewnia. Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi.
Szyby dosyć małe, a słupki grube (szczególnie słupek A), ale tragedii nie ma.
Nie zaliczam się do fanów funkcjonowania Command Online, ani usytułowania przycisków na konsoli centralnej (szczególnie przycisk awaryjnych, który nie został w żaden sposób wyszczególniony). W204 na tym polu był bardziej czytelny.
Co tu wiele pisać - bez zastrzeżeń. Samochód nagrzewa się szybko, a kabina jest równomiernie ogrzewana/klimatyzowana.
Zaznaczam przeciętnie, bo mam 1,75m i do moich potrzeb rozmiar jest wystarczający. Wiem jednak, że daleko do choćby Passata. Siedzisko na kanapie tylnej mogłoby być dłuższe.
Bardzo dobrze wyciszony samochód. Jeździłem konkurencją z segmentu premium i mogę stwierdzić, że mimo lekkiego szumu z okolic lusterek, jest to najcichsza kabina w klasie.
Nowy samochód, więc ciężko powiedzieć jak z usterkami, natomiast spalanie bardzo przyzwoite.
Trzeba trochę zapłacić, ale różnica np. w stosunku do Mondeo wyczuwalna. Opcje bardzo drogie, wyposażenie seryjne ubogie. Gdyby nie jakość dałbym 1 gwiazdkę :)
Przez rok brak jakichkolwiek
Brak