Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Limuzyna

nautilus, 4 lata temu
Silnik 200 BlueTEC 136KM 100kW
Rok produkcji 2016
Mercedes Klasa C W205 Limuzyna 200 BlueTEC 136KM 100kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Inne
Autem jeździłem trzy lata i ponad 110tys kilometrów, więc moja ocena jest rzetelna. Od razu zaznaczam, że miałem nietypową wersję silnika mianowicie 2.2l ale o mocy 136KM - dlatego też mój wpis jest w tym miejscu, gdyż w Autocentrum nie ma po prostu mojej wersji a moc silnika jest identyczna. Wersja była sprzedawana na rynku niemieckim a nie na polskim, dlatego zapewne tutaj jej brakuje. Auto miałem od nowości. Serwis wg producenta co 30tys km. Nic się nie zepsuło w tym czasie, nawet żarówka. Z części eksploatacyjnych była wymiana tarcz i klocków hamulcowych. Auto w wersji stylizacyjnej AMG z zewnątrz i wewnątrz. Wyglądało w sedanie rewelacyjnie. Niżej zawieszone niż standard i szersze opony skutkowały niesamowitą trakcją i kontrolą auta. Nie było zbyt twardo, jedynie przejazdy przez osiedlowe hopki na minimalnej prędkości, potrafiło obcierać. Siedmiobiegowy automat, może niezbyt szybki, ale pracował bez zarzutu, do jazdy miejskiej bajkowy, na trasy również ok, jedynie kickdown nieco ospały. Fotele super wyprofilowane, niestety w skórze i nieco zbyt gorąco latem w plecy, teraz wybrałem alcantarę. Jedynie na co narzekałem to nieco zbyt głośny przy prędkościach autostradowych, tutaj zawód z mojej strony, szumy powietrza, szerokich opon , przy 170-180 już nie było przyjemnie. Silnik 136KM z automatem w mieście w zupełności wystarczający, strat na światłach błyskawiczny, zanim manualni powbijali 1 bieg to mnie już nie było. Natomiast w trasie jak już wspomniałem mógłby szybciej zmieniać biegi i silnik nieco słaby na trasy.
Nieco słaby w trasie ale w mieście mimo małej mocy rakieta - automat w tym bardzo pomaga.
Do miasta rewelacja, na trasy nieco zbyt wolna ale nigdy się nie zachowywała dziwnie, praca bardzo płynna.
Rewelacja - czujesz auto w każdych warunkach, bardzo responsywne!
Swietna design wersji AMG ...jedyny minus to nisko zawieszona i trzeba uważać na progach.
Wszystko na miejscu, pod ręka, jedynie system multimedialny obsługiwany kólkiem-joystickiem to denerwował człowieka
To małe auto, ale nad morze w 2+3 się zapakowaliśmy (był box na dachu) i wszyscy przeżyli trasę 500km
Na autostradzie za duże szumy powyżej 160km/h
drogie w zakupie.....230tys to jednak sporo za takie małe autko, ale gwiazda kosztuje, szczególnie, z takim sporym doposażeniem
Zero, nic się nie zepsuło
NIC

On - zużycie paliwa dla silnika 200 BlueTEC 136KM 100kW [l/100km]