Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W124 Kombi

zieloczek_dz, 10 lat temu
Silnik 3.0 Turbo-D 147KM 108kW
Rok produkcji 1993
Mercedes Klasa E W124 Kombi 3.0 Turbo-D 147KM 108kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko w tym modelu jest dopracowane do ostatniego szczegułu, może zaskoczyć tylko Radością i Przyjemnością jakie dać potrafi w trakcie jazdy :)do tego stopnia że żona moja kupiła gwiazdkę 124 ale w wersji COUPE i jest równie piękna jak moja Czarna Perełka,że nie wspomnę o mojej żonie , teraz mówię że MOJA GWIAZDA MA SWOJA GWIAZDECZKĘ :)
Karoseria : napewno przednie błotniki, ale to kwestia dbałości i konserwacji
Przeniesienie napędu : automatyczna skrzynia biegów , po dużym przebiegu trzeba oddać do warsztatu - ja musiałem, oraz dyferencjał ale to też musiałem
Zawieszenie : System ASD jest super, ale wadliwy powoduje że auto nie miło podskakuje trzeba wymienić amortyzatory nivo a to spory koszt.
jeżeli kupimy zadbany model 124 to można być szczęśliwym posiadaczem super auta!! jak trafimy na wyniszczony to cóż te auta maja już swój wiek i powinniśmy o tym pamiętać! Albo chcemy się cieszyć tym modelem co wiąże się z zainwestowaniem sporej kwoty pieniędzy w większości przypadków co przełoży się później na komfort i radość na długi czas albo kupujemy nowszy i ....... mamy więcej powodów do zmartwień niż radości:)
szóstka rzędówka spala każde paliwo do diesla wlane czy to w Polsce czy każdym innym kraju , mimo tylko 147 KM jest całkiem elastyczny podczas przyspieszania.
Automat z dodatkowym manualnym 2 i 3 biegiem ,zrobiona dodatkowo w tym roku na cacy, kiedy trzeba mozna płynnie przyspieszyc , a kiedy potrzeba daje komfort płynnego przeżucania biegów!!polecam!!
Myślę, że potrafi każdego zadowolić, a tym bardziej jak jest absolutunie sprawny, dobre opony i system ASD dają smaczku podczas jazdy
Widoczność jest dobra wokół auta, mankamentem sa lusterka troszkę małe, tworzące do duży obszar martwego punktu, ale ja dołożyłem lusterka kątowe i już jest dużo lepiej w tej kwestii, szkoda że tak trudno kupić lustra asferyczne do tych modeli spełniających wymogi oryginału
myślę ze jak na auto budowane dwadzieścia pare lat temu to ma wyśmienite parametry,ale wiadomo ze specjaliści w tej dziedzinie zrobili dużo do przodu w tej kwestii, wiec oceniam go na DOBRZE
Myśle ze tu nie ma co zarzucać konstruktorom tworzącym ten model, ale obecna technika pewnie by wprowadziła lepsze rozwiązania wiec tez DOBRZE
tu bezdyskusyjnie jest SUPER dużo miejsca dla każdego czy to z przodu czy też z tyłu, niskiego , czy wysokiego, szczupłego czy tez puszystego. KOMFORT przez duże K
Silnik diesla starszej generacji a zwłaszcza ten charakterystyczny klekot mercedesa 124 powoduje trochę większy hałas w środku niż ten sam model napędzany benzyną , ale coś za coś oszczędność kosztów za odrobinę większy hałas...do przyjęcia:)
Jeżeli auto jest doinwestowane i dobrze bardzo utrzymane to awaryjność znikoma a ceny części nie wygórowane , przegląd normalka jak dla każdego auta zużycie paliwa przy tym motorze bardzo dobre
Tego modelu auta , zadbanego w każdej kwesti nie kupi się za kilka tysięcy zł. ani w Polsce ani za granica tym bardziej ze staja się białymi krukami motoryzacjii.
W tym modelu producent nie oszczędzał na tanich plastikach i dotyczy to każdej sfery tego modelu,po prostu tak jak być powinno
Jeżeli od początku użytkowania się dba o auto to tym bardziej w tym modelu wszystkie części wytrzymują bardzo długie przebiegi. Ja w tym modelu zrobiłem bardzo dużo ale był jaki był, a teraz jest po prostu swietny.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 Turbo-D 147KM 108kW [l/100km]

8,1