Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

noc123, 10 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.4 170KM 125kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort i spalanie. Tak wygodnym autem jeszcze nie jeździłem. Dobre zawieszenie, pompowany fotel i climatronik - czego chcieć więcej. Straszono mnie, że auto w V6 będzie dużo palić, a tu się okazało, że Mietek spalał średnio koło 12l gazu, a lubiłem sobie przycisnąć.
Karoseria : auto ma słabą blachę
Układ elektryczny : czasem problemy z elektryką, np. świateł albo szyberdachu
Auto byłoby naprawdę świetne, gdyby nie słaba blacha i problemy z elektryką. Ja miałem bardzo zadbany egzemplarz (garażowany), ale w tym modelu rdza potrafić jeść auto w oczach. Czasami rozprogramowywał mi się szyberdach i miałem problemy z jedną żarówką od wstecznego - raz działała, raz nie.
Silnik bardzo dobry, aczkolwiek trochę za słaby do tego samochod.
Skrzynia bardzo dobra, zmienia biegi bardzo płynnie. Nie polecam kupować auta bez wcześniejszego sprawdzenia, czy skrzynia biegów była wcześniej serwisowana (wymiana olejów).
Bez zarzutu.
Bez problem.
Świetna.
Climatronic bardzo przyjemnie chłodził/grzał auto, ale w tym modelu klapki od nawiewów są sterowane bodajże mechanicznie i lubią się zablokować w pozycji zamkniętej. Wtedy trzeba rozbierać całą konsolę, żeby się do nich dobrać.
Samochód ma bardzo przestronne wnętrze. Mam prawie 2m wysokości i jak wysunąłem sobie dosyć daleko fotel, to z tyłu bez problemu mogła usiąść dorosła osoba.
Samochód bardzo dobrze wyciszony. Silnik słychać tylko powyżej 5 tys. obrotów.
Zżycie paliwa jak na silnik V6 i 1,5t masy jest zaskakująco niskie. Części nie są drogie, ale niestety robocizna kosztuje, czasem o wiele więcej niż sama cześć.
Auto można dosyć tanio kupić. Niestety, jak ktoś nie zna się na samochodach, to koszt ew. napraw bardzo rośnie. Części w miarę tanie, ale robocizna kosztuje.
Auto ma już swoje lata i niestety drobiazgi się psują.
Nie miałem poważniejszych usterek w tym aucie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 170KM 125kW [l/100km]

12,3