Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan AMG

Piotr, 11 lat temu
Silnik 5.0 AMG 347KM 255kW
Rok produkcji 1996
Mercedes Klasa E W210 Sedan AMG 5.0 AMG 347KM 255kW 1996-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : zaznaczayłem silnik ale myślę o całości - to jest rodzinna rakieta nie jak corvette czy camaro wygodne tylko dla 2-ch osób
Zawieszenie : typowe dla W210-tek mocowanie górne sprężyn zawieszenia przedniego
auto uważam za rewelacyjne , ma juz swoje lata a trudno było by znaleść coś równie fajnego do jeżdznia. Auto bardzo zwrotne a na pewno porównując z pick-upem, bezpieczny rozmiar , skrzynia automatyczna doskonała na trasę i do miast doskonałe na rodzinne wyprawy jak użytkownik zaakceptuje 11-12 l/100km
bardzo ładnie, równo pracuje , szybko się nagrzewa nawet zimą, bardzo płynnie oddaje moc, super brzmienie jak na V8 przystało, generalnie silnik jest bardzo mocna stroną tego auta, po wciśnięciu gazu wystrzela jak rakieta i robi to tak naturalnie ,że podkręca kierowcę do szybkiej jazdy ale bez problemu można też jechać zgodnie z przepisami
bardzo dobrze przęłacza biegi, fabryczne zaprogramowanie powoduje że wjeżdzając w teren zabudowany auto samo zwalnia do przepisowych predkości.
generalnie dopasowany do możliwości auta wystarczający ,żeby szybko jechać auto dobrze układa sie w zakretach a na prostych przykleja sie do drogi i na tyle miękkie ,że jedzie się kmfortowo nawet na mocno dziurawych drogach
dobra jak w każdym W210
wszystko przemyślane i dobrze wykonane z wyjątkiem miejsc na kubki - otwory w otwartej klapie schowka to porażka
klimatyzacja automatyczna w mrozy troche chłodno trzeba ustawiać np.26 stopni ,żeby było OK, ale latem jest wszystko OK
nikt nie nażeka na brak miejsca i bagażnik jest wystarczający nawet na wyjazd wakacyjny całej rodziny
jest cicho nawet przy szybkiej jeździe
jest to duże auto ale jadąc ze stałą prędkością nawet trzymając 140-160 km/h spalało mi o 12-13 litrów , jeżdząc na codzień to 11,5 litra przy czym niestaram się jeździć specjalnie ekonomicznie.
auto ma już swoje lata a ciągle wygląda przyzwoicie zarówno sylwetka jak i wnętrze. Nie wiedząc ile ma lat nikt by mu tyle nie dał wyposażenie nawet teraz po nastu latach jest ponad przeciętne. Nie byłem wielbicielem Mercedesów ale ten zmienił mój pogląd i znajomych , którzy ze mną podróżowali. Auto warte swoje nie małej ceny.
auto ma swoje lata po za sprawami eksplatacyjnymi to musiałem naprawić tylko mocowanie przedniej sprężyny
do tej pory nie miałem niespodzianek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.0 AMG 347KM 255kW [l/100km]

11,5