Oceny Mercedes Klasa E W211 Kombi S211

Mercedes Klasa E W211 Kombi S211 - Oceń swoje auto

Najnowsze oceny Mercedes Klasa E W211 Kombi S211

~Paweł
Kombi S211 1.8 (200 Kompressor) 184KM 135kW
Posiadam auto od 7 lat. Przejechałem nim 150 tys km. Silnik 1.8 pracuje idealnie, cichy i moc zupełnie wystarczy do sprawnego wyprzedzania. Auto bezawaryjne, jeżdżę nim 10 razy w roku trasy Polska - Holandia I po Holandii. Jednakże szukać egzemplarzy za minimum 30 000zl ( 2022r) I tylko od 2006r. Wszystko poniżej 30 000 to skarbonki bez dna. Naprawdę auto prowadzi się cudownie i jest mega komfortowe. Żona ma e61 i niestety ale Mercedes jest...
3,4
~Grzegorz
Kombi S211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Ogólnie samochód ładny, wygodny. Silnik i skrzynia biegów dobrze ze sobą współpracują, ale przy zimnym silniku pojawiają się lekkie opóźnienia po wciśnięciu gazu. Zawieszenie komfortowe, ale na standardowym ustawieniu mam wrażenie, że auto trochę za mocno buja w szybkich zakrętach (Airmatic z ADS). Do największych minusów zaliczyłbym drobne usterki elektryczne i mechaniczne. Łamiące się przewody osprzętu elektrycznego, problem z wycieraczką...
2,7
~zawiedziony
Kombi S211 3.5 4Matic 272KM 200kW
Wóz świetnie wygląda, dobrze się prezentuje, jest prawie nowy, pachnie wciąż fabryką i to cieszy żonę (zakup pod jej wpływem: miało być rodzinne kombi, 4x4, nie rzucające się w oczy, nowe lub prawie nowe), ja natomiast nie szukam już pretekstów, aby usiąść za kierownicą i poszleć, bo nie ma czym. Żeby chociaż ten dźwięk silnika był lepszy ... Nie wiem co mówić pasażerom, którzy wsiadają jak do świątyni, a po chwili, z konsternacją wsłuchują...
~Damian
Kombi S211 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
Auto bardzo komfortowe. Mimo 20lat zarówno karoseria jak i podwozie pozbawione rdzy.Starzeje się wolno jak rzadko juz które auto..1.8 kompresor naprawdę daje radę ale duża masa 1760kg i spalanie w mieście 15-17l . Trasa 11l .(lpg)
~Maciej
Kombi S211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Mercedes E klasa to udane auto. Jakość wykonania wewnątrz jest bardzo przyzwoita. Ma wiele zalet ale ma również wady. Przy wysokich przebiegach ok 350 tys zaczyna dawać o sobie znać wiele elementów. Pomijając drogi airmatic, oraz pompę hamulcowa, same części eksploatacyjne nie są drogie, a ceny zamienników można porównać do VW, natomiast jest duża dostępność części używanych, dlatego koszta napraw nie są wysokie.
~Adrian
Kombi S211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
Nie ma samochodów bez wad, ale komfort jaki daje moje ponad 17-letnie auto jest nieosiągalny nawet w dużo nowszych samochodach. Przy zakupie musimy być świadomi swoich decyzji. Ja kupiłbym w211 ponownie, może trochę lepiej wyposażone ;)

Mercedes Klasa E W211 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Macak
Kombi S211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
Samochód spełnia moje oczekiwań jest pojemny, bezpieczny, mało pali, mało awaryjny. Jedyny mankament pojawiająca się korozją ale auto ma 15 lat i nie jeździ w niedzielę do kościoła non stop użytkowane.
~tosemjo
Kombi S211 1.8 (200 Kompressor) 184KM 135kW
auto ogolne ok. ciche, prowadzi sie troche jak statek ale to merc wiec chyba tak ma byc. Jakoś to jezdzi choc **** nie urwa troche za słaby silnik, jezdzi tym zona wiekszosc w miescie i tam na pewno się to auto nie nadaje
~Turysta :)
Kombi S211 3.2 (280 CDI) 177KM 130kW
opis dotyczy E280CDI 3.2, nie było w opcji wyboru. Auto super pod każdym względem, trzeba sie liczyc z ewentualnymi kosztami i to nie małymi jak filtr cząstek stałych, pneumatyczne zawieszenie, tiptronic, pompa sbc. Jednak jeśli kupimy autko w dobrym stanie to przecież nie wystąpią wszystkie usterki na raz :) Miałem poprzednio W210, jedyne co było w nim lepsze to miększe zawieszenie i obszerniejsze wnętrze
~dariusz.k
Kombi S211 3.2 (280 CDI) 177KM 130kW
Podsumowanie. Moje Auto Mrecedes 320 cdi kombi rocznik 2004 oceniam na ocene bardzo dobra. Nie wiem gdzie wy te auta kupujecie...i skad macie tyle problemow.Zastanawiajace jest np. to ze w Polsce auta w sprzedazy/uzywane/dla klienow sa TANSZE niz auta przy zakupie np.w Niemczech.
Mercedes Klasa E W211 Kombi S211