Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W213 Limuzyna Facelifting

Paweł, ponad rok temu
Silnik 1.6 E200d 160KM 118kW
Rok produkcji 2021
Mercedes Klasa E W213 Limuzyna Facelifting 1.6 E200d 160KM 118kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt auta. Spalanie na bardzo niskim poziomie, komfort rewelacyjny, materiały użyte we wnętrzu faktycznie na poziomie premium. Irytuje tylko ten lakier który jest bardzo miękki.
Inne : Brak
Samochód do bólu poprawny, są pewne mankamenty, ale całokształt oceniam jako idealne auto do jazdy na trasie oraz na co dzień. Mam przejechane 29 tys. kilometrów w przeciągu roku i nic w aucie się nie zepsuło. Spalanie rewelacja, ostatnio na trasie Polska - Norwegia oscylowało na poziomie 4 litry na 100 km. Oczywiście nie jest to demon prędkości, a auto do spokojnego podróżowania. Po przesiadce ze skody Superb którą zrobiłem prawie 400 tysięcy kilometrów czuć ogromną różnice. Nie można sugerować się pojemnością 1.6 bo auto do 120 jest naprawdę żwawe.
Spalanie na rewelacyjnym poziomie. W mieście w granicach 7 litrów, trasa do 120 km na godzinę 4 litry i nie chce brać więcej. Do 140 spalanie na poziomie 5.5 litra. Trochę brakuje mu elastyczności, ale przy dobie ogromnych mandatów i dużego ruchu jest w zupełności wystarczające.
Tutaj gwiazdka mniej. Przy redukcji i próbie przyspieszenia nieraz przetrzymuje dosyć długo na wysokich obrotach, łopatek nie używam ( to taki bajer który raz się użyje i tyle ). Przy normalnej jeździe nie czuć zmian biegów. 9 biegów robi robotę .
Bardzo spokojny i trochę dziadkowy, ale tego można było się spodziewać po mercedesie. wygoda w jeździe jest niesamowita, a trasy rzędu 1500 km pokonuje się bez zmęczenia.
I tutaj muszę trochę pomarudzić, lakier bardzo miękki. Samochód mam rok, raz pojechałem na myjnie automatyczną. Niestety widać dużo rysek. Z racji, że pracuję przy zabezpieczeniu antykorozyjnym mogłem profesjonalnie sprawdzić grubość powłoki lakierniczej i tutaj niestety wygląda to kiepsko - 90 mikronów na całości samochodu, obawiam się, że za kilka lat mercedes będzie rdzewiał. Dodając do tego bardzo miękki lakier kiepsko to widzę .
Wszystko super, słupki nie są za duże, kamery bardzo pomagają w każdej sytuacji.
4 godziny przyzwyczajania i wszystko operuje się intuicyjnie. Irytuje jedynie dotykowa kierownica, ale do tego można się przyzwyczaić.
Chłodzi rewelacyjnie i błyskawicznie, podobnie jak grzeje w zimnie dni mimo że to niewielki diesel.
Z przodu ogrom miejsca, pewnie wystawiłbym 5 gwiazdek gdyby nie posiadanie skody superb wcześniej. Jednak tam miejsca z tyłu było dużo więcej. Ale spokojnie 4 osoby w trasę mogą się wybrać i nie zabraknie im miejsca.
Nie słychać nic, w mieście trzeba uważać wręcz na karetki żeby je zobaczyć.
Puki co żadnych większych wydatków, koszt serwisu po 20 tysiącach podobny jak w skodzie.
Udało mi się go kupić za naprawdę nieduże pieniądze. W podobnych pieniądzach mogłem mieć Passata albo Insignię. Jednak jakość mercedesa zupełnie inna.
Nic, kompletnie nic się nie działo przez rok użytkowania.
Nic, jakość samochodu naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 E200d 160KM 118kW [l/100km]

5,8