Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W213 Limuzyna Facelifting

Konrad, 2 lata temu
Silnik 2.0 E220d 194KM 143kW
Rok produkcji 2020
Mercedes Klasa E W213 Limuzyna Facelifting 2.0 E220d 194KM 143kW 2020-2022 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ok
Przeniesienie napędu : Ok
Inne : Brak
Obecnie można powiedzieć, że Mercedes obalił stare opinie, że mercedes to tylko dla dziadka.
Jest to 2.0 diesel więc nie jest to demon prędkości, ale bardzo oszczędny. Jeżdżąc po krajówkach, zwykłych trasach spalanie w granicach 6,5l, zaś przy drogach szybkiego ruchu Ok 7,5-7,7l prędkość 140-160
9 biegowy automat chodzi bardzo bardzo płynnie. W dotarli ilość przełożeń robi robotę w trasie. Na duży plus
Wszystko działa poprawnie. Pare razy byłem na TorLodz w celu doskonalenia technik jazdy. Sprawuje się lepiej niż się tego spodziewałem.
Po roku i niemalże 40tys jedyne czego żałuje to brał folii PPF Ponieważ mam ślady od kamieni na masce.
Bez zastrzeżeń
Jest ok
Jest ok
Kierowca ma dużo miejsca. Pasażerowie z tylu nie za wiele. Jak na e klasę to trochę brakuje. Dziwie się że tak popularne są jako taxi
Jeździłem najnowsza S to wiadomo inna para kaloszy. W aucie (e klasa) jest cicho poniżej prędkości autostradowych. Mam pojedyncze szyby więc później slychac mocno szum wiatru.
Narazie nic nie było wymieniane
10/10
Raz na parkingu podziemnym po odpaleniu auta samochód nie chciał ruszyć. (Środek lata). Hamulec ręczny trzymał (automat nie był włączany ręcznie). Odpalanie gaszenie auta nie pomagało. Odłączenie akumulatora rozwiązało problem
Brak poważnych usterek. Za wcześnie by o tym mówić. Wydaje mi się, że do 150-200kkm nic się nie będzie dziać. Czyli do przebiegów gdy kończą się gwarancje. + jak dbasz tak masz. Olej wymieniam max 15tys. Czyli co pół roku. Filtry zawsze wszystkie. Dodam, że wcześniej jeździłem audi a4b6 podoba zasada w rodzinie od nowosci. Przejechane 650tys. i z tym silnikiem nic się nie działo. Z racji, że handlujemy paliwami dodam że sam osobiście zrobiłem prawie 300kkm jeżdżąc na oleju opałowym. W zimie przy mocnych mrozach lalek tylko 50/50 i było po mapie 180km/400nM

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E220d 194KM 143kW [l/100km]

7,1