Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W213 Limuzyna

Paweł, 5 lat temu
Silnik 2.0 220d 194KM 143kW
Rok produkcji 2017
Mercedes Klasa E W213 Limuzyna 2.0 220d 194KM 143kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bardzo dobry napęd 4matic. 2 razy byliśmy w Austrii ubiegłej zimy i gdzie inne samochody, nawet suvy bez lancuchów miały problem tam My przejeżdzaliśmy bez problemów.
To była miłość od pierwszej reklamy. Bardzo długo na niego czekaliśmy ale bylo warto. Wersja 220d 4 matic z praktycznie maksymalnym wyposażeniem. Pneumatyczne zawieszenie na które namówil mnie handlowiec Mercedesa jest bezbłednei potrafi przejechac bezszelestnie przez niejedną dziure. Komfortowe fotele designo - chyba najlepsze w klasie. Najdłuzsza trasa.to ok 1500km z dwoma postojami w tym jednym na tankowanie a krengoslup jakby 150km przejechał. Proszę pamiętac o wyborze zwiększonego zbiornika paliwa bo standardowy to jakiś żart. Podobno to zwykle bezpłatna opcja, wystarczy się opomnieć. Bardzo duzo przestrzeni dla kierowcy oraz pasazerów(w porownaniu z poprzednim Audi a6 2012) wspaniale wyciszenie oraz automat. Mercedes intensywnie użytkowany w codziennych przejazdach Wrocław - Kudowa Zdroj. Dojazd do pracy. Po dziś dzień zadnych usterek.
Jak na tak mała pojemność i napęd na 4 koła bardzo dobrze przyspiesza z każdych obrotów.
Świetny automat 9 biegowy. Plynny, szybki 100razy lepszy niz w a6.
E klasa mimo swojej wagi jedzie jak po sznurku. Tam gdzie chce tam jedzie. W zależności od ustawień układ kierowniczy moze być leniwy badz dawać idealne wyczucie jak w sportowym zwinnym aucie.
Spore lusterka, wszystko ok .
Wszystko pod ręką. Na początku miałem mały problem z obsługa drive pilota ale po 3000km miałem już wszystko obcykane.
4 strefowa klima robi robote. Wspaniałe klimatyzowane fotele.
Pod dostatkiem.
Lepiej wyciszonym samochodem nie jezdziłem poki co. Na zimnym silniku troche słychać, diesla ale póżniej totalna cisza. Nawet na autostradzie przy prędkości rzędu 150-160km/h
Wart każdej wydanej złotówki. Delikatnie droższy od konkurencji aczkolwiek po przejechaniu 60kk w rok nie zamieniłbym go na konkurencje no chyba, ze na 350d ale to za jakieś 3 lata ;)
Dwa razy zawiesił się command online. Póki co nic innego się nie działo.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 220d 194KM 143kW [l/100km]