Ocena kierowcy - Mercedes Klasa G W460

Mercedesomaniak :), 18 lat temu
Silnik 2.8 GE 156KM 115kW
Rok produkcji 1979
Mercedes Klasa G W460 2.8 GE 156KM 115kW 1979-1989 - Oceń swoje auto
Aktualnie auto stoi na lotnisku w Syrii w Damascus :) W zeszłe wakacje zrobiłem sobie rodzinną wycieczką. Z Polski do Trurcji dotarłem w 16 dni, zaś z Turcji do Syrii w niecałe 7. Auto nie sprawiło problemów. Nic poważniejszego nie uległo awarii. Gdy zapadał zmrok rozkładałem platwormę na dachu wspierającą się na masce i na niej rozbijałem dwa namioty w obawie przed dzikimi zwierzętami :) W tegoroczne wakacje planuję dalszą część podróży. Moim celem jest Egipt :) Zobaczymy jak Mercedesik sobie poradzi w trudniejszych warunkach :)
Dobrze ciągnie. Wolałbym AMG ale nie miałem czasu na poszukiwania :(
Skrzynia biegów automatyczna, nie sprawia problemów :)
W terenie jest o.k, na jezdni równierz. Denerwuje tylko twardość zawieszenia. Z przodu jeszcze idzie wytrzymać ale z tyłu jest horror...
Wysoko, to lubię.
Brak zastrzeżeń
Zimą nie jeżdżę więc nie wiem jak z ogrzewaniem, natomiast przy wysokich temperaturach dosyć dobrze radzi sobie klimatyzacja, ale ogólnie gorzej niż w S klasie :D
Na przestrzeń nie narzekam. Dzieciaki w czasie podróży ganiają po całym aucie... :D W bagażniku miejsca starcza (Pięcioosobowe kombi)
Kiepsko, turbodiesel pracuje głośno :(
Ekonomiczność dla mnie nie ma znaczenia, Pali dużo, zaróno przeglądy jak i naprawy kosztują.
Cena dla mnie nie gra roli...
Drobne wycieki oleju z silnika...
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 GE 156KM 115kW [l/100km]