Ocena kierowcy - Mercedes Klasa G W460

Pozdrowionka Robert z 300 G, 17 lat temu
Silnik 3.0 GD 88KM 65kW
Rok produkcji 1988
Mercedes Klasa G W460 3.0 GD 88KM 65kW 1979-1991 - Oceń swoje auto
Auto idealne w teren,sluzby Niemieckie bazuja na tych autach,uzywaja ich nie do zabawy, musza dojechac do celu.Mimo lat sa sprawne. Auto do pracy,kosciola i marketu, gdzie nie pojedziesz jest ok i nie wstyd podjechac ubloconym ;-)
Kultura pracy super,pieknie slychac na obrotach 5-cio cylindrowy motor,bardzo prosta obsluga,nie ma co sie uszkodzic,prad potrzebuje jedynie do rozruchu.Wieksza moca bym nie pogardzil.W ciezkim terenie moc ta z reduktorem wystarcza w zupelnosci.
Posiadam auto z automatyczna skrzynia,mialem auta "w automacie"ale mialem obawy co do pracy automatu w terenie.Polecam,lepsza od manuala,nie ma straty predkosci przy zmianie biegu na wzniesieniach,w grzaskim terenie wychodzi bez szkody dla sprzegla,mozna b.precyzyjnie sterowac obrotem kol.Naprawde super
Ja jestem b. zadowolony z zawieszenia, dlugie zawieszenie mostow wraz z sprezynami deje duzy komfort jazdy nawet na bezdrozach. Jezdzilem i mialem auta na resorach Uaz,Samuraj,Vitara,Feroza,Rocky,Patrol,Troper - w porownaniu do tych aut-nie ma porownania,zupelnie inna klasa resorownia. Wspanial jest blkada mostow czego brakuje w innych terenowkach.Warto zaplacic za merca ze wzgledu na te blokady,przejedziesz sie z tymi blokadami to je docenisz.
Widocznosc super, duze,pionowe szyby daja b.dobra widocznosc.
Ergonomia jak to w Mercedesie, wszystko na swoim miejscu jedynie do wlacznika swiatel musze sie przyzwyczaic bo wszystkie modele maja z lewej strony a ten z prawej ;-)
Nie mam problemu z ogrzewaniem. Jest ok.
Miejsca nie brakuje. W wersji 3 drzwiowej 5 osob podrozuje wygodnie bez scisku.Miejsca na bagaz tez nie pasuje.
Motor 3 litrowy bardzo dobrze wyciszony,prawie go nie slychac podczas jazdy, jedyne opony slychac bo zalozylem simex-y
Zbyt ekonomiczny nie jest, nie sprawdzalem ile spala, ile wleje tyle spali ;-) Co do przegladow okresowych to jest to tak proste auto,ze w kazdym warsztacie nawet amator da rade. Ceny czesci nowych sa ogromne,dostepnosc uzywek jest duza, sporo Angielskich wersji jest w Polsce rozbieranych wiec nie ma problemu.
Cena jest wysoka i proporcjonalna do jakosci i sprawnosci w terenie jak i na szosie.Rynek sam dyktuje cene na uzywane auta i warto wziac pod uwage pozytywnie wysoka cene na te auta.
Malo ma drobiazgow wiec raczej bez negatywow,nie ma co nawalic
Jedyny powazny mankament to korozja ale to z racji wieku bo to auto wiekowe.Ja moje wyleczylem i jest super.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 GD 88KM 65kW [l/100km]

11,7