Ocena kierowcy - Mercedes Klasa M W163 Terenowy

nity@polnet.cc, 15 lat temu
Silnik 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Klasa M W163 Terenowy 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Wydajność klimatyzacji i ogrzewania.
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów
Układ elektryczny : Śmiecie w komputerze
To jest subiektywna ocena, powstała na podstawie tylko własnych a nie zasłyszanych doświadczeń!!! Auto jest bardzo miodne i prestiżowe. Jako jedno z niewielu innych "prawie terenówek" pozwala normalnie i szybko jeździć po autostradach i jest wystarczająco "dzielne'" w lekkim terenie". Ale paliwożerność oraz koszmarne ceny części i usług serwisowych mocno ograniczają zadowolenie z jazdy :)
Mam wzmocniony silnik, moc to: ~320 KM. Moment; ponad 700 Nm. Mocy wystarczy prawie zawsze!!!
Przy przebiegu 190 000 km. mam już trzecią! Na początku jest super ale potrafi odmówić współpracy bez żadnego ostrzeżenia; jest zbyt słaba! Dobrze, że MB wymienia skrzynie na gwarancji bez zbytnich dociekań!!! TIPTRONIC jest ospały i niepodatny na "rozkazy" kierowcy". Nie warto go brać pod uwagę podczas decydowania o kupnie!
Mam 22 calowe felgi z oponami o profilu 30! Co ciekawe, komfort jazdy jest zbliżony do standardowych 17-tek! Ale prowadzenie w zakrętach i niew5rażliwość na koleiny są wzorowe!!! Niestety, to nie jest na nasze, polskie, dziurawe drogi!
Niezła do przodu i na boki. Do tyłu, z kołem na klapie - bardzo ograniczona!
Prawie! jak w Mercedesie. Drażni wiele dźwigni przy kierownicy, włączanie świateł jak w japończyku, wycieraczki jak w Vito i stacyjka w kierownicy a nie w desce! Reszta jest OK, jak w normalnym Mercedesie :)
Super! Chłodzenie i ogrzewanie bardzo wydajne. Bez żadnych zastrzeżeń!
Z zewnątrz wydaje się, że to wielkie auto. Siedząc w nim miejsca jest mniej niz mogliśmy oczekiwać.
Przy większych prędkościach dosyć głośno - a mój był dodatkowo wyciszony! Jak na auto za 400 000 PLN to słabo!
Bardzo dużo! Mam ciężką nogę ale średnia 16 to sporo! Maksimum w mieście to 19,5 a minimum w trasie to 12,73! Średnio w trasie, przy normalnych prędkościach: 140-160 to 14-16 litrów na 100 kilometrów - to bardzo dużo!
Szkoda, że nie jest to Mercedes produkowany według niemieckich standardów z początku lat 90-tych! Ale cóż - dla miłośników Gwiazdy nie ma alternatywy!
Oprócz permanentnych awarii skrzyni i równie częstych błędów w komputerze inne są pomijalne!
Skrzynia biegów - to jest chyba poważna usterka i w dodatku powtarzalna!

On - zużycie paliwa dla silnika 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW [l/100km]

15,6