Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W140 Sedan

andrew_1977, 14 lat temu
Silnik 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa S W140 Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na taki ciężki samochód - nie uważam spalania na poziomie 10 litrów / 100 km w trasie na duże zużycie (dodam, że przy czterech osobach i prędkościach rzędu 160 km/h po autostradzie, po za autostradą prędkość ok. 110-120 km/h - takie samo zużycie ze względu ruch.
Karoseria : Pęcherz rdzy przy kierunkowskazie na lewym błotniku przednim
Układ elektryczny : Uszkodzony przekaźnik sterownika silnika
Zawieszenie : Spręzyny zawieszenia oraz amortyzatory
Ogólnie - MB W140 określam mianem doskonałości - ale warunek - trzeba kupić egzemplarz zadbany, a bedzie się jeździć, jak coś proszę pytać - 602 220 084
Kultura pracy tego 6-cio cylindrowca jest jak pomruk lamparta, który szykuje się do skoku, a jak dodasz gazu, to aż serce się raduje, miękko, równo - doskonale.
Bardzo miękko zmienia biegi - nie czuć żadnych szarpnięć - ideał - dodam, że skrzynka 5-cio biegowa sterowana elektronicznie.
No to poprostu Mercedes - nie czujesz, że jedziesz po dziurach.
Wyśmienita do przodu - do tyłu gorzej, ale są parktroniki, więc jest dobrze - oczywiście nie ma się co dziwić - to po prostu duże auto. I takie ma być.
Jeżeli chodzi o dostęp do wszystkich przełączników -dla mnie wzór doskonałości, wszystko przemyślane i znajduje się tam, gdzie ma być i gdzie będziemy sięgać. Do wycieraczek w Mercedesie trzeba się przyzwyczaić i pokochać.
No tu - wyśmienicie - klimatyzacja bardzo wydajna, szybko przewietrza cały samochód. Wzór do naśladowania.
O przestrzeni w S-klasie nie ma co dyskutować, każdy będzie podróżował w niesamowitych warunkach. Nawet 1500 km nie robi wrażenia w tym aucie - po prostu dostojnie i wygodnie.
O wycieszeniu tego potwora już krążą legędy - bowiem jest to najlepiej wyciszony Mercedes w historii firmy - nawet nowe Eski - nie są tak wyciszone i dopracowane jak W140, ale cóż - jak te Mercedesy były w sprzedaży i mieliśmmy jeszcze miliony, to za auto trzeba było wyłożyć za max 20.000.000.000 zł, co na dzisiejsze daje nam 2.000.000 zł, a najnowsza Eska 600 kosztuje dziś raptem 860.000 - jak widać za jedną kiedyś można kupić 3 dziś.
No - tu niestety - trzeba się pogodzić z dużym zużyciem paliwa - wiadomo coś za coś - siloniki przejadą milion kilometrów, ale spalają znaczne ilości ON - nawet tak oszczędny silnik jak S300TD (177 PS), pali mi w trasie około 9l/100km w mieście około 15l/100 km, gdzie nowoczesne diesle modelu choćby W220 S320CDI w trasie 7, w mieście 10/100. I tu jest pies pogrzebany.
Tu - powtórze - ten egzemplarz zadbany oczywiście i dzisiaj będzie kosztował - a mamy 03.2010. Powiem, że muszę sprzedać swojego pieszczoszka i znalazłem kupca już za 60.000,00 zł, więc jak na 12-letni samochód jest to trochę, ale ja za niego 2 lata temu też dałem 16.000,00 EURO.
Jeżeli chodzi o niezawodność, to nie miałem wielkich problemów ze swoim egzemplarzem, od momętu przyprowadzenia - eksploatacja - sprężyny zawieszenia musiałem powymieniać - popękały - eksploatacja, rolka od paska wielorowkowego, świeca żarowa 2-go cylindra, oringi w ukłądzie paliwowym, przekaźnik w sterowniku silnika - to z poważniejszych. Reszta standard, klocki, tarcze, filtry, olej.
Tu nie miałem żadnych problemów natury, że rozkraczył się i trzeba lawetę. Naprawy tylko eksploatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 Turbo-D 177KM 130kW [l/100km]

12,0