Lista ocen Mercedes Klasa S W220 (80) - Silnik

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jimi12
Sedan 3.2 (320 CDI) 197KM 145kW
Silnik oceniam jako całokształt. Idealnie dobrany do tych ponad dwóch ton. Ale... to nie jest silnik wyścigowy, jest po prostu dobrze dobrany, pozwala na dynamiczną jazdę, komfortowe przyspieszanie itd. Natomiast zapomnijcie o charakterystyce wgniatającej w fotel. Takie coś to w benzynie 500. Na pewno skrzynia jest ospała. Mimo to te 9 s do setki i 470 momentu wystarcza na przyjemną jazdę i sprawne wyprzedzanie większości samochodów na...
~extremist
Sedan 3.2 (320 CDI) 197KM 145kW
Powiem tak, kupiłem to auto od znajomego, który był pierwszym właścicielem. Wiem gdzie ono jeździło, gdzie było serwisowane itd. Przebieg ponad 1.3 mln km... Sprawdziłem VIN jak i serwisy, w których bywał na wymianach części wymiennych i nie było żadnej usterki. W ciągu 6 miesięcy zrobiłem już ponad 40 tysięcy i nie dzieje się nic złego. Silniczek pracuje idealnie, nie powiem, bo przy tej masie mógłby mieć ze 100-150 km więcej, dlatego...
~Użytkownik
Sedan 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
Co do silnika nic nie mam jest super dziwięk super. Natomiast po zrobienie niecałych 100000 padła mi skrzynia biegów. (zgłaszałem usterki na samym początku) wydaje mi sie że to usterka fabryczna(w momęcie wyprzedzania auto wskakiwało na luz stało mi sie to 2 razy) sytuacja bardzo nie bezpieczna. Skrzynie wymieniono mi na gwarancji dzięki uwagą na samym początku. Aktualnie samochód sprawuje mi sie bez zarzutów. Pozdrawiam
~cnc32@tlen.pl
Sedan 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
BAJKA,DO 2 TON MASY NIE WYOBRAŻAM SOBIE INNEGO,MOMENT OBROTOWY ROBI SWOJE OD 0 DO 250km/h PRZYŚPIESZA JAK NALEŻY.CO NIEKTÓRZY PRÓBUJĄ SWOICH SIŁ ALE JUŻ PRZY OKOŁO 180-190 km/h 95%wymiękaja,2 turbiny robią swoje.RANO STUKI PO ODPALENIU(OLEJOWE NAPINANIE ŁAŃCUCHA ROZRZĄDU)DO ZROBIENIA BEZ WYCIAGANIA SIL.W AUDI JEST TO SAMO ALE TRZEBA WYTARGAĆ SILNIK DO NAPRAWY,NO CÓŻ,TE TYPY...
~Pawel
Sedan 3.2 (320 CDI) 197KM 145kW
silnik daje rade ale przydaje sie chip 220-230km juz zbiera sie bardzo dobrze. silnik małoawaryjny ponad 100tys km zrobiłem w ponad rok. Jednym problemem był zapychający się egr przez co auto kopciło na czarno koszt 850zł. Musiałem tez czesto wymieniac filtr powietrza 8-10tys km bo sie zapychał i auto traciło na mocy i spalanie szło w góre.
~Afanazy
Sedan 3.2 (320 CDI) 197KM 145kW
biorac pod uwage mase samochodu radzi sobie naprawde dobrze, autko jest calkiem dynamiczne, nawet gdy jedziesz szybko potrafi sie przyzwoicie zebrac i przyspieszac dalej. aczkolwiek male zastrzezenie mam takie, ze jak nacisniesz mocno gaz, to zawsze jednak jest ta chwila zastanowienia po ktorej wyrywa do przodu.
~schwyntzu
Sedan 3.7 V6 (350) L 245KM 180kW
Najmocniejszy punkt tego auta. W zupełności wystarczająca moc przy bardzo niskim spalaniu. Kultura pracy bardzo dobra. Osobom zastanawiającym się nad S500, ale nie mogących znaleźć zadbanego (tak jak ja kiedyś) mówię - kupcie S350. Mocy nie zabraknie, a będzie znacznie ekonomiczniej
~oris
Sedan 5.0 V8 (500) 306KM 225kW
MB W220 S500L mam od 5 lat i troche rzeczy robiłem (przepływomierz, pompa ABC, amortyzator ABC i mniej ważne). Auto jest superwygodne, ciche, przyjemne w środku i ma komfortowe zawieszenie. Jak wszystkie samochody w XXI wieku nie jest bezawaryjne. Ale usterki do ogarnięcia.
~eska w220-nie
Sedan 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
po dużym przeglądzie bez ekscesów ale tylko przez 15 km. nawet do domu spokojnie nie dojechałem. Awaria za awarią. lepiej niech stoi w garażu. Aż strach wsiąść. Błędy, niedomykanie klapy, potem drzwi,klima grzeje! Uwaga-to wszystko 100km po wizycie w aso za 14000 zł.
~gregbun
Sedan 3.2 V6 (320) 224KM 165kW
aksamitna praca wolnossącej widlastej V6-ale tak naprawde słychac go tylko podczas ostrego dodawania gazu-dźwięk piękny.Moc w zupełnosci wystarczająca do charakteru i przeznaczenia tego auta,nie jest to rakieta ale \"zbiera sie\" żwawo.