Lista ocen Mercedes Klasa S W220 (76) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~majster
Sedan 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
Miałem to szczęście, że popzedni właściciel niedawno ją wymieniał, ale nigdy nie wiadomo kiedy coś w niej nawai. Wymiana modułu skrzyni biegów - 3000 zł w ASO, bo zacinał się wybierak i czasem trzeba było 5 min cuować, żeby zmienić bieg więc trzeba było wymienić. Na wszelki wypadek ruszałem ostrożnie bez depy bo jeden kredyt już spłacam
~KOPCZYŃSKI
Sedan 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
niestety z tym silnikiem pracuje 6 biegowy automat tzw 6g-tronic niby pomyślicie że to już zasłużony automat nic z tych rzeczy dość że redukuje tak szybko jak 7g-tronic to tak samo wbija kolejny bieg i ma też dwa tryby skrzyni d-drive i s-sport na tym drugim to odlatujemy tą limuzyną także jest wzorowa.
~user
Sedan 3.2 V6 (320) 224KM 165kW
Skrzynia biegów to chyba słaby punkt tego modelu, od pewnego czasu zawiesza się program nią sterujący, wizyta w serwisie bosha wiele wyjaśni. Ogólnie bardzo ładnie chodzi w programie sportowym, mimo małego silnika i sporego hałasu przy b.wysokich obrotach jest zadawalająco
~gregbun
Sedan 3.2 V6 (320) 224KM 165kW
lepiej zmieniajacym biegi automatem nie jeździłem-daje max ,choc to tylko \"zwykła\"5 biegowa ASB.zmiany biegów praktycznie nieodczuwalne.jedyny minusik to troche za wolna reakcja po wcisnieciu gazu do dechy-tu mogłoby byc lepiej,no ale nie ma sie co czepiac.
~ernest_gajek
Sedan 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Jest ok choć mam wrażenie dziwnie zmienia biegi. Była sprawdzana i po przebiegu 136tys wszystko jest ok. Jeździłem VW Phaetonem i tam skrzynia to miód. Tutaj czegoś jej brakuje choć jest ok dla niewymagających :)
~schwyntzu
Sedan 3.7 V6 (350) L 245KM 180kW
Nie jest to nowoczesna dwusprzęgłowa przekładnia, ale nie można się przyczepić. Jest ok, przy normalnej jeździe zmienia biegi niewyczuwalnie. Przy ostrym przyśpieszaniu nie gubi się i zmienia przełożenia dosyć szybko.
~Paweł
Sedan 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
Skrzynia sprawuje się bardzo dobrze z małym - . Nie wiem czy we wszystkich tak jest ale u mnie rzadko ale jednak pojawia się lekki przymulenie z redukcją ale jest możliwość redukcji manualnej także to nie jest taka duża wada ;)
~potaki@interia.pl
Sedan 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
skrzynia biegów rewelacja mimo zastosowania sztywnego przegubu przełącza biegi niewyczuwalnie. kickdown działa dobrze także wyprzedzanie to chwila. Oczywiście trzeba odpowiednio o nią dbać chodzi mi owymianę oleju a zarazem filtra.
~Jimi12
Sedan 3.2 (320 CDI) 197KM 145kW
Nie psuła się i robiła co ma robić. 5 stopniowa, czasem ociężała umysłowo, kick down też jakby z lekkim opóźnieniem, ale nie mam pretensji, bo tak jak pisałem to nie jest samochód wyścigowy.
~ja
Sedan 3.2 (320 CDI) 197KM 145kW
pracuje w miare dobrze ale nie nadaje sie na palenie gum jazde bokiem czy jakies tam popisy kaskaderskie raczej normalna jazda chyba ze masz 15 lat i w pi. kasy bo koszty naprawy sa kosmiczne