Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W220 Sedan

Daniel, 15 lat temu
Silnik 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
Rok produkcji 2001
Mercedes Klasa S W220 Sedan 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Za rozsądną cenę (pod warunkiem że samochód ma przebieg autentyczny a nie z 600 000 skręcony do 200 000) uważam że jedna z lepszych propozycji dzisiejszego rynku motoryzacji.
Miałem wiele samochodów (BMW 5, Audi A8) ale z czystym sumieniem mogę stwierdzić że motor 4.0 CDI jest wręcz fenomenalny. Przed zakupem testowałem ten model z 3.2 CDI ale nie ma porównania. Jazda tym autem to czysta przyjemność.
Trzeci samochód z automatyczną skrzynią ale skrzynia w mercedesie bije na głowę dotychczasowe.
Komfort nieprawdopodobny a nawet podróżowanie z prędkością powyżej 200 km/h dzięki zawieszeniu pneumatycznemu i możliwości dostosowania twardości zawieszenia nie stanowi najmniejszego problemu.
Jak w S klasie. Nie trzeba mieć żeby sprawdzić.
Moim zdaniem wszystko rozmieszczone prawidłowo. Bardzo łatwa wręcz intuicyjna obsługa.
Gdyby można było dać wyższą ocenę to powiem fenomenalnie. Z chwilą zakupu tego samochodu zapomniałem co to parowanie szyb.
Miejsca tyle co w autobusie.
Nie ma się co rozpisywać. Ludzie odpowiedzialni za wygłuszenie s klasy zasługują na nagrodę nobla.
Pomimo dużego motoru i wspaniałych jego osiągów spalanie na przyzwoitym poziomie.
Cena nawet niższa w stosunku do jakości.
śmieszą mnie opinie innych użytkowników którzy uważają s klasę za awaryjną. Przejechałem tym samochodem 80 000km i poważniejszą usterką która wystąpiła to była pompa paliwa.

On - zużycie paliwa dla silnika 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW [l/100km]

9,6