Lista ocen Mercedes Sprinter I (74) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ZIOMAL
Furgon 2.9 TDI 120KM 88kW
Pali bardzo mało wszyscy sie dziwią ale wychodzi mi 9,8l. na 100 przecientnie w mieście dchodzi do 11,4 a na trasie 8,2 a więc jak na busa 2,9td to mało osobówki z silnikami 2,5 spalają 11-12 :) przglądy co równe 10tys. wymiana oleju i filtrów wszystkich a jeśli coś stuka czy trzeszczy i należy wymienić odrazu bez zwlekania jade do mechanika który jest tani i bardzo solidny najlepszy w kraju i w promieniu 100km. od piotrkowa wszyscy tam...
~kubuś
Furgon 2.9 TDI 122KM 90kW
samochód pali średnio 8 - 9 litrów. W zimie trochę więcej natomiast na trasie przy normalnej jexdzie około 7,5.Ceny cześci są umiarkowane pod warunkiem, że nie kupuję sie ich w serwisie. Klocki to przedział cenowy od 100- 180 zł.Amortyzatory tył 130 zł sztuka. Łożysko koła przedniego 100 zł (fakt, iz nie najlepszej jakosci)
~mggocu@o2.pl
Furgon 2.3 D 79KM 58kW
Wymiana płynów ustrojowych i części zużywających się niedroga. Ewentualne naprawy o części tanie. Zamienniki łatwo dostępne. Spalanie średnie na poziomie 8-8,5l/100 km. Ogólnie koszty eksploatacji przystępne, nie rujnuje kieszeni.
~Rafał
Furgon 2.9 TDI 122KM 90kW
Tutaj spory plus. Spalanie z zaladunkiem nie przekracza mi 11 litrow. Jak jade na pusto to potrafi mi spalic nawet niecale 9. Czesci zamienne tanie i latwo dosepne. Rozrzad na lancuchu, wiec wymiana znacznie rzadsza niz w VW LT.
~madopr
Furgon 2.3 D 79KM 58kW
Trasa niemcy-polska okolo 8litrów, a cyklu miejskim dochodzi do 10,5. Przeglądy jak każdy inny. Koszt napraw:0 Trzeba wymieniać to zawsze:oleje, plyny, filtry itp.
~LEON
Furgon 2.9 TDI 122KM 90kW
SPRINTER ŚREDIO DŁUGI NA SZYBKIM MOŚCIE ZAŁADOWANY 500-700 KILO PRZY SPOKOJNEJ JEZDZIE PO AUTOSTRADZIE OCZYWIŚCIE NIE W POLSCE 8L NA 100 KH POKAŻ MI MI TAKIE AUTO MOŻE BYĆ NOWE!!!
~rybol
Furgon 2.9 TDI 122KM 90kW
Pali jak na taka mase i na taki silnik malo!Z laweta ok.13l ale przy szybkiej jezdzie do 130.Przeglady sam robie czesci nie sa az tak drogie.Jedynie troche kosztuje jak pasek szczeli.
~mateucho
Furgon 2.3 D 79KM 58kW
Od 8 w mlodosci na trasie do 9-10 obecnie. Nigdy wiecej, nawet przy maksymalnym wysilku. Czesci w rozsadnych cenach, tak jak obsluga ze wzgledu na prosta budowe.
~ZIELONY SZERSZEŃ
Furgon 2.9 TDI 120KM 88kW
A TU CIEKAWOSTKA MA PRZESTAWIONĄ POMPĘ WTRYSKOWĄ O KILKA STOPNI I AUTO PALI 10L/100km PLUS LAWETA RZY PRĘDKOŚCI 120KM ALE OCZYWISCIE SĄ MINUSY GORZEJ ODPALA NA ZIMNYM SILNIKU
~azbaz
Furgon 2.9 TDI 122KM 90kW
śmiech na sali, trwałość wzorowa, dostępność części bardzo dobra zarówno org jak i zamienników, spalanie przy normalnej jeździe 8-11,5l