Lista ocen Mercedes Sprinter II (20) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawel
Furgon 2.2 CDI 109KM 80kW
Bardzo cichy na wolnych obrotach , niestety troszeczkę za głośny w czasie jazdy, szczególnie przy większych prędkościach, jak na 109 km i 270nm ciągnie niesamowicie nawet z większym ładunkiem , sam ładowałem 2 tony na pakę i nie było problemu z wybrzydzaniem, natomiast pusty nie jedną osobówkę zawstydza , silnik na pewno bardzo nowoczesny lecz awaryjny , jak większość CDI problem -wtryski ja wymieniałem raz ale serwis mówił ze mogę wrócić za...
~Icid
Furgon 2.7 CDI 156KM 115kW
Podobno jest dobry :) Ale ja mam swoje zdanie, wtryski padły przy 250 tys, od początku coś wyło nikt nie potrafił tego znaleźć, okazało się że koło dwumasowe. Po wymianie wyje coś innego i serwis mercedesa nie ma pojęcia co :)rano odpala po 30 sekundach kręcenia oczywiście serwis podłącza pod komputer i wszystko jest ok a auto dalej zapala ciężko. Plus za moc i spalanie poza tym jak na rozdmuchane opinie o mercedesach to tragedia.
~Prz
Furgon 2.2 CDI 129KM 95kW
Silnik bardzo elastyczny , oszczędny . Przez cały okres eksploatacji zostały wymienione 4 wtryski ( pierwsze trzy poszły po 200000km i ostatni dopiero po 500000km)później był spokój, turbina fabryczna od nowości . Do momentu sprzedaży przy 720000km silnik nie brał ani grama oleju , ale olej wymieniany regularnie co 15 000km . Dosć cichy .
~RRR
Furgon 2.2 CDI 129KM 95kW
Przejechałem tym samochodem 160 tyś. kilometrów i zawiódł mnie tylko raz. Przetarła się wiązka elektryczna, co spowodowało zwarcie i spalenie komputera. Koszt wymiany 1700 zł.
~Aruś124
Furgon 2.7 CDI 156KM 115kW
Silniczek 2.7 Cdi to cudo 5 garów ma piękny dzwięk wożę na nim od 1500 do 2500 tony i nić sie nie dzieje przyspiesza pod każda górę . to super auto
~rak
Furgon 2.2 CDI 109KM 80kW
pali od pierwszego, nie slychac dziwnych dzwiekow. Elastycznosc- jak w samochodzie osobowym- generacji lat 90-tych.
~info@gbotuin.nl
Furgon 2.7 CDI 156KM 115kW
Dość żwawy i ekonomiczny, to trzeba mu oddać :) Pada pompa i wtryski, możecie tankować najlepszą ropę i tak ciągle coś się pierdoli.
~Krzysztof
Furgon 2.2 CDI 82KM 60kW
Pomimo 82 KM silnik daje jakoś rade w ruchu miejskim, natomiast podczas jazdy na autostradzie jest kiepsko.
~marek
Furgon 2.2 CDI 109KM 80kW
Silnik elastyczny i niemal bezawaryjny nie licząc częstych problemów z podkładkami wtrysków.
~Tomi
Furgon 2.2 CDI 109KM 80kW
Czujnik poziomu paliwa swiruje. Czasami pokazuję że jest - 2 l.