Lista ocen Mercedes Sprinter II (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Prz
Furgon 2.2 CDI 129KM 95kW
W moim sprinterze miałem skrzynie zautomatyzowaną sprintshift większych problemów nie było aczkolwiek zewzględu na budowę nie chodziła jak typowy automat - do busa była ok . Na niskie spalalnie miało wpływ 6 przełożeń tej skrzyni. Jedyną rzeczą którą wymieniałem w tej skrzyni to 2 razy pompka owej skrzyni - pierwszy raz przy 200000km i następny raz przy 680000km - koszt pompki z wymianą w aso około 1500zł. Ja mogę polecić taką skrzynię - w...
~Krzysztof
Furgon 2.2 CDI 82KM 60kW
Skrzynia jest nawet OK, cztery miesiące temu musiałem wymienić w niej synchronizator, ponieważ poprzedni fabryczny już się zużył.
~RRR
Furgon 2.2 CDI 129KM 95kW
Pierwszy bieg często wyskakuje, ale to podobno normalne w tym modelu. Szkoda, że nie dołożyli szóstego biegu:( (Przydał by się)
~xxxx
Furgon 2.2 CDI 129KM 95kW
skrzynia automatyczna, czasem występuje system awaryjny i po samoczynnym resecie dzieja się jaja, nie zmienia biegów, startuje od 2,
~pawel
Furgon 2.2 CDI 109KM 80kW
drobne problemy z wrzucaniem biegów ale jak masz dobrego mechanika to ci z tym zrobi , ogólnie dobrze ze stopniowana skrzynia
~Dlugi
Furgon 2.2 CDI 129KM 95kW
Docisk sprzegla 388tys. ,fakt jezdze bardzo duzo po miastach, oraz terenach gorzystych
~Icid
Furgon 2.7 CDI 156KM 115kW
Trwała i nie wykazuje śladów zużycia, jednak chodzi topornie, mam też jumpera i w jumperze jest dużo lepiej.
~Zdzisław
Furgon 2.7 CDI 156KM 115kW
Skrzynia oceniam na 50/50 ze względu na problemy ze synchronizatorami biegów.
~Aruś124
Furgon 2.7 CDI 156KM 115kW
dobrze dobrane przełożenia nie dusi sie silnika i nie trzeba go piłować na obroty
~rak
Furgon 2.2 CDI 109KM 80kW
niedlugo trzeba bedzie wymienic sprzeglo, a to za sprawa jazdy z przyczepa.