Lista ocen Mercedes Vito W638 (105) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gigi
Van 2.2 CDI 116KM 85kW
Skrzynia poza blachą to najsłabsza strona. Czasami haczyła na 1 i często na wstecznym. Przy wstecznym trzeba było uważać i wrzucać go z wyczuciem, a mimo to czasami i tak zgrzytało. Pozostałe przełożenia ok chociaż genetalnie w manualnej skrzyni biegi wrzucało się ciężko. Zgadzam się z opinią, że 1 jest zbyt krótka tym bardziej, że silniczek przyspiesza jak złoto.
~mikoma
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
u mnie jedyny problem to wybijanie się takiej małej kostki przy połączeniu drążka zmiany biegów z wybierakiem - w serwisie koszt zakupu takiej kostki to ok. 5 zł, naprawa samodzielna ok. 2h i po bólu; przełożenia są zestopniowane dość dobrze, i są dość elastyczne; wystarczy raz na dwa lata wymienić olej w skrzyni biegów, aby chodziła bez zarzutu;
~Carolloo
Van 2.3 D 79KM 58kW
Masakra, dwa razy wymieniałem cięgna raz na używane nie pomogło i raz na nowe z serwisu, wcześniej wrzucanie biegów było zabawą w kotka i myszkę tylko słychać był zgrzyty. Po wymianie cięgien na nowe 600 zł musiałem wymienić skrzynię 1800 zł bo poszły synchronizatory prawie na wszystkich biegach, ogólnie wolę skrzynię z ursusa C 330 przyjemniej się jeździ
~Adam Gdansk
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
lewarek znajdujacy sie na desce rozdzielczej lezy dobrze w reku. biegi wchodza dosc precyzyjnie z milym oporem. przydala by sie blokada wrzucenia biegu wstecznego podczas jazdy. niestety dobor przelozen pozostawia wiele do rzyczenia. gdyby zestopniowano ciut inaczej skrzynie sadze, ze mogl by byc bardziej elastyczny. 1 za krotka, 2 to w zasadzie 1.5 itd.
~RYDZU
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
Generalnie bardzo w porządku. Zmiany biegów płynne i niewyczuwalne. Już sie trochę wyszalałem i jeżdżę spokojnie więc uważam że to wystarcza. Mankamentem może być to, ze do tych skrzyń nie ma cześci zamiennych. Uszkodzenie wiąże się z wymianą układu przeniesienia napędu.
~ZiggyP
Van 2.3 D 79KM 58kW
Przy prawidłowo wyregulowanym mechaniźmie sterowania żadnych problemów. Biegi wchodzą z lekkim oporem lecz precyzyjnie. Dość często trzeba wymieniać plastikową kostkę w zewnętrznym mechaniźmie zmiany biegów przy skrzyni. Objaw jej zużycia - brak wstecznego.
~maciekbmw@o2.pl
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
przełożenia w skrzyni idealnie dobrane do tego silnika na 5 biegu można jechać 60 km/h i 180 tez jechałem więc jest ok troszeczkę w zimę ciężko wchodzą biegi ale tylko jak jest zimny silnik i skrzynia ale wystarczy 2-3 min i jest w porządku
~Olo
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
chodzi prawidłowo ale wsteczny jest lepszy od siłowni.Jeszcze nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem.Początkowo myslałem ,że jest uszkodzona skrzynia ale usiadłem w salonie do nówki i tak samo przeżyłem łamanie ręki.
~vicio99
Van 2.2 CDI 95KM 70kW
Bardzo dobrze zestopniowana! pozwala na spokojną jazdę z ciężkim ładunkiem. Dźwignia chodzi trochę ciężko, ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Na razie przy przebiegu ponad 270000 bez większych komplikacji...

Usterki Mercedes Vito W638

Mercedes Vito W638 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~seww76@interia.pl
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
na poczatku po przesiadce z t2 wydaje sie ze biegi wchodza ciezko topornie...tydzien jazdy i bylo ok. mam teraz do wymiany linki i chaczy mi 3 bieg... galka faja i wygidna ale moglo byc lepiej